Ak sa Vám tento e-mail nezobrazuje správne, kliknite SEM.
Dr. Josef Raabe Slovensko, s. r. o., Spoločne ku kvalitnému vzdelávaniu

Dobrý deň,

prichádza k Vám júnový newsletter – pravidelný bezplatný bulletin o aktuálnych témach v oblasti školstva a vzdelávania.

Hoci oblasť školstva sa pomaly pripravuje na oddych a prázdniny, u nás v RAABE v aktivitách ani zďaleka nepoľavujeme. Práve naopak: máme za sebou úspešný už 4. ročník medzinárodnej odbornej konferencie Učiteľ nie je Google 2 – môže, ale nemusí vedieť všetko, na ktorej sa stretlo vyše 350 pedagógov z celého Slovenska. Aj tento rok sa nám podarilo do Bratislavy prilákať kvalitných domácich aj zahraničných lektorov, vzbudili sme záujem učiteľov, priniesli im mnohé námety a inšpirácie do ich neľahkej práce.

Ani tu sa však naše aktivity nekončia. Ešte v júni sme vydali hneď niekoľko dôležitých diel, ktoré takto budú pre učiteľov aj žiakov pripravené a k dispozícii na začiatok školského roka 2015/2016. Pre učiteľov je to Didaktika matematiky I., pre riaditeľky v materských školách pokračovanie úspešného diela Riadenie materskej školy a tiež úplne nové a naozaj jedinečné pracovné zošity pre 5-6 ročné deti – Škôlkar v novom netradičnom formáte. Samozrejme nezabúdame ani na lekárov, pre nich vyšla v júni v RAABE nová brožúra s názvom Hematológia – druhý diel z Edičného radu pre všeobecných lekárov na rok 2015.

A hoci v júli sa Vám s newsletterom neprihlásime, neznamená to, že by sme oddychovali. Už teraz pripravujeme ďalšie novinky. Pre Vás.

Takže dovidenia v auguste.

Želáme Vám krásne leto!
Vaše Raabe


Čo znamená „KVALITA ŠKOLY“ a prečo je meraná výsledkami testov? Ako môžu prebiehať PROCESY UČENIA A UČENIA SA v heterogénnom prostredí školy? Vieme si predstaviť a skonkretizovať rôzne podoby VZDELÁVANIA?

Odborné nakladateľstva Dr. Josef Raabe, s. r. o., prináša učiteľom pomôcku – knihu Didaktika matematiky I. od britských autorov Anne a Len Frobisherovcov, ktorí v ňom zhrnuli svoje celoživotné skúsenosti z vyučovania detí i učiteľov. Počas slávnostného galavečera v rámci medzinárodnej odbornej konferencie Učiteľ nie je Google 2 ju pokrstil Milan Ftáčnik, bývalý minister školstva, ktorý pôsobí ako vysokoškolský pedagóg na Matematicko-fyzikálnej fakulte UK v Bratislave.

Slovensko je jediná krajina v Európe, ktorá má systém uzavretej učebnicovej politiky. Znamená to, že štát rozhodne o tom, ktorá jedna učebnica je najlepšia a následne ju nakúpi pre všetky školy centrálne. Pre agentúru SITA to povedala konateľka odborného nakladateľstva Dr. Josef Raabe Slovensko Mira Schrimpelová s tým, že tento systém je v Európe jedinečný, keďže to bolo obvyklé za socializmu.

Odborné nakladateľstvo Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o. vydáva v júni druhý diel úspešnej Edície pre všeobecných lekárov číslo 5 na rok 2015 – a to v podobe odbornej brožúry s názvom Hematológia pre všeobecných lekárov. Autormi najnovšieho diela z medicínskeho prostredia RAABE sú prof. MUDr. Milan Pavlovič, CSc. a prof. MUDr. RNDr. Rudolf Pullmann, PhD.

V odbornom nakladateľstve Dr. Josef Raabe Slovensko aktuálne vychádza pokračovanie jedného z najúspešnejších diel (Materská škola a jej riadenie), ktoré predstavuje pre riaditeľky materskej školy KOMPLEXNÚ a VŽDY AKTUÁLNU príručku pri akejkoľvek manažérskej úlohe v praxi materskej školy

V súlade s novým štátnym vzdelávacím programom pre predprimárne vzdelávanie v materských školách uvádza odborné nakladateľstvo Dr. Josef Raabe Slovensko na trh absolútnu novinku - súbor siedmich pracovných zošitov pre deti vo veku 5 - 6 rokov pod názvom Škôlkar.

Pripravte sa na školský rok 2015/2016 už teraz! U učiteľov obľúbený pedagogický diár sa vracia! Tento rok navyše aj s diárom pre materské školy!


Objednajte si ich do konca augusta za špeciálnu cenu!

Tento email bol odoslaný na adresu %%emailaddress%% na základe súhlasu so zasielaním informácií z nakladateľstva Dr. Josef Raabe Slovensko, s. r. o. prostredníctvom elektronickej pošty podľa § 62 zákona č. 351/2011 Z. z. o elektronických komunikáciách v znení neskorších predpisov. Vyjadriť svoj nesúhlas so zasielaním elektronickej pošty môžete kliknutím na odkaz SEM a aktualizovať svoju e-mailovú adresu môžete zaslaním správy na: marketing@raabe.sk