Ak sa Vám tento e-mail nezobrazuje správne, kliknite SEM.
Dr. Josef Raabe Slovensko, s. r. o., Spoločne ku kvalitnému vzdelávaniu

Dobrý deň,

prichádza k vám ďalší prehľad tých najdôležitejších informácií, ktoré sumarizujú práve sa končiaci mesiac. Aký bol apríl 2016? V mnohom v znamení zmien! Máme nového ministra školstva, ministri predstavili programové vyhlásenie vlády na roky 2016 – 2020, stále viac sa hovorí o reštrukturalizácii siete škôl, znovu sa otvára diskusia o platoch učiteľov, mobilizujú sa odbory...

V tejto situácii ani my v RAABE nezaháľame: vydali sme celkom nové pracovné zošity TESTY, ktoré uľahčujú piatakom prijímacie pohovory na osemročné gymnáziá, naša rodina pracovných zošitov na praktické predmety – pracovné vyučovanie a technika – sa opäť rozrástla, poznáme víťazov celoslovenskej čitateľsko-výtvarnej súťaže Čitateľský oriešok 2. A čo nás aktuálne zrejme najviac zamestnáva, je už 5. ročník medzinárodnej odbornej konferencie Učiteľ nie je Google3, ktorá sa tento rok bude konať 9. – 10. júna 2016 v Senci. Pozrite si témy, ktoré sme pre vás tento rok pripravili TU. Príďte aj vy! Určite nebudete ľutovať.

Do skorého videnia v Senci!
Tím Raabe

 

Učiteľ nie je Google3 – bohatý program aj pre materinky
Keď sa hovorí o školstve, spravidla sa tým myslia základné a stredné školy. Keď sa hovorí o zvyšovaní platov, myslí sa tým zvyšovanie platov učiteľov v základných školách. Na materské školy sa často akoby zabúdalo. My v RAABE myslíme na materinky aj pri organizovaní našich odborných konferencií.

 

Čitateľský oriešok 2 – Poznáme víťazov!
Spolu takmer 13 000 prihlásených žiakov, 314 základných škôl z celého Slovenska, šesť príbehov na prelúskanie, veľká dávka šikovnosti u detí a trpezlivosti na strane učiteľov a neuveriteľné množstvo nádherných detských výtvorov – také sú základné fakty už druhého ročníka celoslovenskej čitateľsko-výtvarnej súťaže, ktorú sme pod názvom Čitateľský oriešok 2 ešte na začiatku tohto školského roka vyhlásili v nakladateľstve RAABE.

 

Chcete spestriť vyučovacie hodiny prírodovedy?
Ak ste hľadali učebnú pomôcku na prírodovedu, biológiu či environmentálnu výchovu, ktorá by spestrila vaše vyučovacie hodiny v základnej alebo aj v materskej škole, už viac nemusíte hľadať. Práve pre vás je tu Manipulačný atlas rastlín a živočíchov, ktorý je aktuálne dostupný v RAABE e-shope.

 

Čakajú vás prijímačky na osemročné gymnáziá? Poradíme vám s prípravou!
Prijímacie skúšky na osemročné gymnáziá sa nezadržateľne blížia. Piataci na základných školách absolvujú nielen domácu prípravu navyše, aby v tejto skúške obstáli. Mnohí z nich navštevujú aj rôzne doučovania.

 

Podporujeme láskavých učiteľov s veľkým srdcom
Populárna žiacka anketa o najobľúbenejšieho učiteľa, učiteľku na Slovensku – Zlatý Amos vstupuje do jubilejného 10. ročníka svojej existencie. A odborné nakladateľstvo RAABE je opäť pri tom.

 

Naozaj praktické pracovné vyučovanie práve vychádza
Vtáčia búdka, košík upletený zo starého papiera, klobúk z kartónu, prstové bábky, obal na mobil, pavúčí hlavolam, alebo dokonca futbalová lopta vyrobená z papiera – to všetko sú produkty, ktoré vznikajú v našich školách na hodinách pracovného vyučovania už na prvom stupni základných škôl.
 
RAABE partnerom výtvarnej súťaže Bezpečná škôlka
Projekt „Goodyear – Bezpečná škôlka“ spúšťa ďalší ročník súťaže pre materské školy, ktorej cieľom je zvyšovať bezpečnosť detí na cestách. Úlohou detí v tohtoročnej súťaži s názvom „Jarné dopravné značky“ bude navrhnúť podľa vlastnej fantázie a bez akýchkoľvek obmedzení svoju vlastnú dopravnú značku.
 
Zaostrené na zubných lekárov
Zdravotníctvo patrí medzi najviac regulované odvetvia. Ročne je prijatých množstvo nových predpisov, ešte viac ich je novelizovaných. A týka sa to nielen zdravotníckych, ale aj daňových, odvodových a pracovnoprávnych predpisov. Stíhate sa v tom všetko orientovať? My vás zorientujeme!
 
POZOR! POSLEDNÁ ŠANCA PRIHLÁSIŤ SA NA DVOJDŇOVÝ VZDELÁVACÍ POBYT S 50 % ZĽAVOU!
5. ročník medzinárodnej odbornej konferencie
Tento email bol odoslaný na adresu %%emailaddress%% na základe súhlasu so zasielaním informácií zo skupiny spoločností nakladateľstva Dr. Josef Raabe Slovensko, s. r. o. prostredníctvom elektronickej pošty podľa § 62 zákona č. 351/2011 Z. z. o elektronických komunikáciách v znení neskorších predpisov. Vyjadriť svoj nesúhlas so zasielaním elektronickej pošty môžete kliknutím na odkaz SEM a aktualizovať svoju e-mailovú adresu môžete zaslaním správy na: marketing@raabe.sk