Ak sa Vám tento e-mail nezobrazuje správne, kliknite SEM.
Dr. Josef Raabe Slovensko, s. r. o., Spoločne ku kvalitnému vzdelávaniu

Dobrý deň,

prichádza k vám najnovší prehľad tých najdôležitejších informácií, ktoré sumarizujú prvý mesiac tohto školského roka. My v RAABE sme naskočili na rozbehnutý vlak a pod vplyvom udalostí v školstve sa vezieme do konečnej stanice, ktorou bude koniec školského roka.

Najbližšie zastávka, ktorá nás čaká, je 15. november 2016, kedy sa skončí prihlasovanie do 3. ročníka celoslovenskej čitateľsko-výtvarnej súťaže Čitateľský oriešok 3. Už ste prihlásili vašich žiakov? Poďte spolu s nami rozvíjať čítanie s porozumením aj detskú fantáziu. A ďalšia zastávka: Testovanie 5 – už 23. novembra 2016 si svoje znalosti budú môcť overiť tohtoroční piataci. Začali ste už s prípravou?

Radi by sme tiež spomenuli vrcholiace prípravy na 9. ročník odbornej konferencie pre riaditeľov materských, základných, základných umeleckých a stredných škôl a gymnázií ŠKOLA 2016/2017. Čoskoro vám predstavíme témy, ktoré tento rok v rámci programu odznejú – už 24. novembra 2016 v Bratislave a 29. novembra 2016 v Košiciach.

Príjemné čítanie a objavovanie nového!

Tím Raabe

 

Benefity pre učiteľov, aké tu ešte neboli!
Stránku www.skolskyportal.sk predstavilo odborné nakladateľstvo RAABE nielen učiteľom, ale všetkým priaznivcov kvalitného vzdelávania už pred siedmimi rokmi, počas ktorých sa stala najväčším komunitným portálom pre učiteľov na Slovensku. Od septembra tohto roka vo svojej vynovenej verzii prinášame návštevníkom benefity, aké tu ešte neboli! Poďte, zoznámte sa s novým a lepším Školským portálom! Presvedčte sa sami, že nejde len o nové farby a logo. Vynovený Školský portál vám prináša oveľa viac!

 

Viete, ako hovoriť a pracovať s dieťaťom s poruchou vnímania?
Vnímanie - orientujeme sa vďaka nemu v prostredí, vykonávame koordinované pohyby a dávame veciam istý význam. Subjektívne vnímanie ovplyvňujú skúsenosti, pamäť, myslenie, city, psychické stavy a vlastnosti človeka. Významnú úlohu zohráva pri vnímaní aj prostredie – rodina a škola – v ktorom sa vaše dieťa učí odhaľovať a analyzovať vlastnosti a znaky predmetov.

 

Štartuje tretí ročník celoslovenskej súťaže Čitateľský oriešok
A je to tu! Prihlasovanie je otvorené! Žiaci druhého, tretieho a štvrtého ročníka základných škôl sa môžu za pomoci svojich učiteľov, ale aj rodičov odteraz až do 15. novembra 2016 prihlásiť do celoslovenskej čitateľsko-výtvarnej súťaže s názvom Čitateľský oriešok 3, ktorú do slovenských škôl opäť po roku prináša odborné nakladateľstvo RAABE Slovensko. Tvárou tohtoročného lúskania príbehov je známa slovenská moderátorka a glosátorka Adela Banášová.

 

Testovanie 5: Najvyšší čas začať s prípravou
Začal nový školský rok a do testovania piatakov na ZŠ z matematiky, slovenského jazyka a literatúry, resp. z maďarského jazyka a literatúry, zostávajú približne 2 mesiace. Prípravu na prvú vážnejšiu životnú skúšku by piataci už naozaj nemali viac odkladať.

 

RAABE na Vedeckom veľtrhu v Eurovea
Nezisková organizácia Veda nás baví v spolupráci s Fakultou matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave a Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR sa rozhodla usporiadať 14.9.2016 v Bratislave 1. ročník Vedeckého veľtrhu. Odborné nakladateľstvo RAABE Slovensko bude pritom.

 

Aby deti lepšie ovládali cudzie jazyky...
„Pre strednú aj základnú školu, v ktorých sa deti začínajú učiť cudzie jazyky, je potrebné nájsť literatúru, ktorá zodpovedá danej vekovej kategórii, a čítať, čítať, čítať... To je pre mňa cesta k dobrému zvládnutiu cudzieho jazyka,“ vyjadril sa nedávno v médiách Josef Jařab, známy český anglista a amerikanista, uznávaný profesor a bývalý rektor Univerzity Palackého v Olomouci.

 

RAABE spoluorganizátorom konferencie so špeciálnym programom pre učiteľov
Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici, Fakulta prírodných vied a odborné nakladateľstvo RAABE Slovensko pozývajú učiteľov základných škôl na 32. ročník medzinárodnej vedecko-odbornej konferencie s názvom Technické vzdelávanie ako súčasť všeobecného vzdelávania. V rámci dvojdňového programu sa budú vôbec po prvýkrát konať aj workshopy špeciálne určené pre učiteľov predmetu Technika na základných školách.

 

Už ste si zabezpečili Pedagogický diár pre učiteľa na nový školský rok?
Pracovné zošity Škôlkar
Ak si objednáte naraz viac kusov, môžete výrazne ušetriť!
Tento email bol odoslaný na adresu %%emailaddress%% na základe súhlasu so zasielaním informácií zo skupiny spoločností nakladateľstva Dr. Josef Raabe Slovensko, s. r. o. prostredníctvom elektronickej pošty podľa § 62 zákona č. 351/2011 Z. z. o elektronických komunikáciách v znení neskorších predpisov. Vyjadriť svoj nesúhlas so zasielaním elektronickej pošty môžete kliknutím na odkaz SEM a aktualizovať svoju e-mailovú adresu môžete zaslaním správy na: marketing@raabe.sk