• Oriešok - lúskanie
  • vedomat
  • minarik
  • TECHNIKA metodika
  • Previous
  • Ďalší

Tlačové správy

11
Október
2017

TS Riaditeľská konferencia ŠKOLA 2017/2018 už čoskoro

Pridané: 11.10.2017 10:30:00 Počet zobrazení: 125

TS Riaditeľská konferencia ŠKOLA 2017/2018 už čoskoro Menovanie a odvolanie riaditeľa školy. Evidencia pracovného času pedagogických zamestnancov. Zverejňovanie zmlúv, faktúr a objednávok v školskej praxi. Najčastejšie nedostatky odhalené školskými kontrolórmi. Zákonné spôsoby uzatvorenia pracovno-právnych vzťahov zvolených riaditeľov škôl. Neštandardné pracovno-právne vzťahy v škole. Ale aj návody, ako sa chrániť pred šikanou podriadených či ako manažovať kolektívy s rozmanitými povahami.

21
September
2017

TS Európsky deň jazykov oslávia Zuzana Vačková, Karin Haydu aj Celeste Buckingham

Pridané: 21.09.2017 14:30:00 Počet zobrazení: 37

TS Európsky deň jazykov oslávia Zuzana Vačková, Karin Haydu aj Celeste Buckingham Celá Európa bude v utorok 26. septembra oslavovať! A ani naše hlavné mesto nebude výnimkou. V bratislavskom kníhkupectve Panta Rhei na Vysokej ulici to bude po celý tento deň žiť cudzími jazykmi, cudzojazyčnými knihami a programom pre malých i veľkých, o ktorý sa postarajú známe herečky Zuzana Vačková, Karin Haydu a speváčka Celeste Buckingham.

14
September
2017

TS Štartuje štvrtý ročník celoslovenskej súťaže Čitateľský oriešok

Pridané: 14.09.2017 08:00:00 Počet zobrazení: 37

TS Štartuje štvrtý ročník celoslovenskej súťaže Čitateľský oriešok Žiaci druhého, tretieho a štvrtého ročníka základných škôl na Slovensku sa môžu aj v tomto školskom roku prihlásiť do celoslovenskej čitateľsko-výtvarnej súťaže s názvom Čitateľský oriešok 4. Najväčšiu súťaž, ktorá už po štvrtý raz rozvíja u žiakov čítanie s porozumením a fantáziu, prináša do slovenských škôl opäť odborné nakladateľstvo RAABE Slovensko.

15
Jún
2017

TS INKLÚZIA v slovenskej škole – realita či utópia?

Pridané: 15.06.2017 08:45:00 Počet zobrazení: 32

TS INKLÚZIA v slovenskej škole –  realita či utópia? Čo znamená inklúzia vo vzdelávaní v zmenenej Európe a čo v slovenských školách? Ako sú schopné reagovať konzervatívne školské systémy na čoraz vypuklejšie sociálne a spoločenské rozdiely? Vieme, ako rozdielnym žiakom prispôsobiť vzdelávacie metódy a procesy tak, aby každý jeden získal maximum? Je adaptívne učenie šancou pre každé dieťa? Odpovede aj na tieto otázky bude dnes a zajtra v Hoteli SENEC v Senci hľadať takmer 500 učiteľov a riaditeľov zo všetkých stupňov škôl na Slovensku. Začal sa tu už 6. ročník medzinárodnej odbornej konferencie Učiteľ nie je Google 4 ... a stále sa rád učí.

14
Jún
2017

TS Adaptívne učenie – šanca pre každé dieťa?

Pridané: 14.06.2017 07:30:00 Počet zobrazení: 38

TS Adaptívne učenie –  šanca pre každé dieťa? Ak hovoríme o inklúzii, nebolo by správne hovoriť len o rozdielnosti v kultúrach. Veď deti sú rozdielne už aj samy o sebe. Zaujímajú ich iné veci, inak sa učia, inak chápu, postupujú rôznym tempom... Odborníci sa už dlho dohadujú o tom, ako možno rozdielnym žiakom prispôsobiť vzdelávacie metódy a procesy tak, aby každý jeden získal maximum. Jedným z možných riešení je tzv. adaptívne učenie. V rámci programu medzinárodnej odbornej konferencie Učiteľ nie je Google 4 ... a stále sa rád učí, odborné nakladateľstvo Dr. Josef Raabe Slovensko predstaví a dnes večer slávnostne aj pokrstí prvý softvér na adaptívne učenie na Slovensku – VEDOMAT.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info