• diabetes
  • Oriešok - lúskanie
  • vedomat
  • minarik
  • TECHNIKA metodika
  • Previous
  • Ďalší
Späť

Angažovaný a motivovaný učiteľ = šťastný a úspešný žiak

Pridané: 15.12.2013 14:26:21 Počet zobrazení: 1538

15 December 2013

Efektívny riaditeľ, angažovaný učiteľ a kompetentný šťastný žiak patria k vízii odborného nakladateľstva Raabe. Spájame tradičné a moderné vyučovacie metódy a záleží nám na tom, aby boli slovenskí pedagógovia motivovaní pre svoju prácu.

Aj preto sme sa rozhodli podporiť užitočný projekt Roadshow Moderný učiteľ, ktorý sa koná každoročne na jeseň.

Počas Roadshow sa môžu učitelia stretávať, inšpirovať a vypočuť si nové informácie, ktoré potrebuje moderný učiteľ vedieť. Zatiaľ posledný 9. ročník podujatia sa konal v novembri 2013. Roadshow navštívila 10 slovenských miest, kde sa stretli stovky učiteľov, diskutovali o príkladoch z praxe a zdieľali svoje skúsenosti. Na podujatí sa pedagógovia venovali napríklad takým témam ako je Kyberšikanovanie a jeho úskalia v podmienkach školy, Kúzlo spravodlivej známky alebo Spolupráca s rodičmi a mnohé ďalšie.

Nakladateľstvo Raabe poskytlo na poslednej Roadshow učiteľom pracovné zošity z edície Tajomstvá sveta. Žiaci sa s nimi naučia rýchlejšie čítať s porozumením, zapájajú logické myslenie a prehlbujú si tak vzťah ku knihám. Zvyšujú si čitateľskú gramotnosť, v ktorej naši školáci v porovnaní s inými krajinami výrazne zaostávajú.

Podujatie pre pedagógov organizuje nezisková organizácia Indícia, ktorí sa venuje vzdelávaniu a inšpirovaniu učiteľov a manažérov na slovenských školách. Tak, ako Roadhow Moderný učiteľ, aj Raabe záleží na tom, aby naši školáci používali moderné pomôcky a učitelia moderné pedagogické metódy.

 

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info