• diabetes
  • Oriešok - lúskanie
  • vedomat
  • minarik
  • TECHNIKA metodika
  • Previous
  • Ďalší
Späť

Keď všeobecní lekári radia svojim kolegom...

Pridané: 23.11.2014 19:45:00 Počet zobrazení: 1212

23 November 2014

.... môže to mať podobu napríklad aj brožúry, ktorej obsah tvorí 13 kazuistík zo všeobecného lekárstva. Presne taká je najnovšia publikácia z produkcie nakladateľstva RAABE určená pre všeobecných lekárov pre dospelých. Pod názvom Kazuistiky zo všeobecného lekárstva sa brožúra aktuálne dostáva do predaja.

Čo sa obsahového i knižného zamerania týka, je novinka naozaj bezkonkurenčná, a to predovšetkým z dôvodu, že priamo pre všeobecných lekárov titul tohto druhu na trhu chýbal. „Kazuistiky sa stávajú čoraz vyhľadávanejším zdrojom a tešia sa veľkej obľube odbornej verejnosti. Publikácia obsahuje množstvo zaujímavých prípadov, ktoré predstavujú veľký prínos pre prax všeobecných lekárov pre dospelých. Obsah najnovšej brožúry vychádza zo skúseností všeobecných lekárov a ich každodenných kontaktov s ich pacientmi. Na konkrétnych príkladoch takto pútavými textami a bez zbytočnej teórie svojim kolegom ukazujú, že všeobecný lekár musí byť pripravený na riešenie širokého spektra situácií. Aj tých nepredvídateľných," predstavila nový titul Monika Oravská, riaditeľka Nakladateľstva RAABE.

Kazuistiky zo všeobecného lekárstva obsahujú mnohé odporúčania pre prax, aj správne postupy. Sú preto hodnotným zdrojom odborných informácií, ktoré sú pre lekára poučujúce, inšpirujúce  a obohacujúce o skúsenosti kolegov. Jednotlivé kazuistiky poukazujú napríklad aj na prekvapivé nálezy pri riešení bežného problému, na to, ako diagnóza, ktorá sa zdala byť jednoznačná sa môže zmeniť, upozorňujú, ako môže zlyhať systém zdravotnej starostlivosti, prinášajú mnohé diagnostické rébusy aj návody, ako reagovať v nepredvídateľných situáciách. 

„Kazuistiky prezentované v tejto brožúre neboli doteraz nikdy zverejnené, preto veríme, že budú zaujímavé pre všetkých. Aj preto, že sú písané zaujímavo s veľmi napínavým priebehom. Všeobecní lekári ich takto budú mať po ruke a môžu sa k nim kedykoľvek vrátiť," uzatvára Monika Oravská.

Dodajme, že odbornou koordinátorkou projektu je MUDr. Monika Palušková, PhD., MBA – hlavná odborníčka MZ SR pre všeobecné lekárstvo. Po brožúre už v spolupráci s autorským tímom všeobecných lekárov pracuje aj na 250-stranovej publikácii typu lístkovnica, ktorej vydanie pripravuje nakladateľstvo RAABE na február 2015.

PRELISTUJTE SI BROŽÚRU

Kazuisiky zo všeobecného lekárstva

 

Počet strán: 112
Formát: A5
Typ produktu: brožúra

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info