• diabetes
  • Oriešok - lúskanie
  • vedomat
  • minarik
  • TECHNIKA metodika
  • Previous
  • Ďalší
Späť

Podporujeme láskavých učiteľov s veľkým srdcom

Pridané: 22.04.2016 10:30:00 Počet zobrazení: 733

22 Apríl 2016

Populárna žiacka anketa o najobľúbenejšieho učiteľa, učiteľku na Slovensku – Zlatý Amos vstupuje do jubilejného 10. ročníka svojej existencie. A odborné nakladateľstvo RAABE je opäť pri tom.

Cieľom organizátorov ankety, spolu s partnermi, je popularizácia učiteľov, ktorí podľa hodnotenia žiakov významne prispievajú k vytváraniu kvalitného vzťahu medzi učiteľmi a žiakmi. Hlavným partnerom ankety je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a Košický samosprávny kraj. Tvárou ankety je Igor Timko, spevák hudobnej skupiny No Name. Záštitu nad anketou prevzal prezident SR Andrej Kiska.

„RAABE v tomto roku opäť s radosťou víta aktivitu, ktorá popularizuje medzi slovenskou verejnosťou toto náročné povolanie, ktorým učiteľovanie bez pochýb je. Sme radi, že aj my sa môžeme zapojiť do ankety, ktorá vyzdvihuje vzťah medzi učiteľmi a žiakmi. Veď sú to žiaci, ktorí nominujú učiteľov na ocenenie. Pre ocenených pedagógov aj tento rok do ankety venujeme aspoň niektoré z našich odborných publikácií. Veríme, že učiteľom pomôžu pri ich každodennej práci so žiakmi," povedala Mgr. Mira Schrimpelová, konateľka odborného nakladateľstva RAABE.

Ocenení učitelia sa tak napríklad budú môcť tešiť z brožúry známeho švajčiarskeho lektora Christopha Eichhorna „Manažment triedy", ktorá im poskytne konkrétne návody ako si udržať disciplínu v triede počas vyučovania, ako riešiť konflikty medzi učiteľom a žiakmi a ako im predchádzať. Ďalšou z venovaných knižiek bude titul „Dobré meno učiteľa a dobrá povesť školy", ktorý stojí na strane učiteľov. Dáva im totiž rady, ako sa brániť pred neprávosťou zo strany žiakov, ich rodičov, ale aj riaditeľa školy, či zriaďovateľa.

Spomeňme, že organizátori ankety sa snažia udeľovať nie len hlavné ocenenie pre učiteľa – Zlatého Amosa, ktorým je šek v hodnote 3 500 €, ale ocenení sú aj žiaci, školy a pedagógovia na ktorých sa oplatí spomínať. V poslednej z uvedených kategórii sa oceňujú 4 pedagógovia zo všetkých stupňov škôl. Od roku 2012 sa špeciálne oceňuje aj najobľúbenejší učiteľ fyziky, chémie a matematiky – cenou spoločnosti Slovnaft. Od roku 2013 je udeľovaná aj Cena Jána Gašperana, je to ocenenie na počesť zakladateľa ankety v Slovenskej republike, Jána Gašperana.

Anketa v tomto roku vyvrcholí galavečerom 2. mája 2016 v Košiciach, v budove Historickej radnice 59, o 18:30. Z finálového večera RTVS odvysiela 80 minútový záznam.

Jedným z mediálnym partnerov ankety je aj komunitná stránka pre učiteľov – www.skolskyportal.sk.

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info