• Hlasovanie spustené
  • Učiteľ nie je Google 5
  • diabetes
  • vedomat
  • minarik
  • TECHNIKA metodika
  • Previous
  • Ďalší
Späť

Poďte s RAABE na bezplatné školenie!

Pridané: 06.08.2015 13:00:00 Počet zobrazení: 3304

06 August 2015

Odborné nakladateľstvo Dr. Josef Raabe Slovensko organizuje pre učiteľky a riaditeľky materských škôl bezplatné školenia vo vybraných mestách Slovenska pod názvom Rozvíjanie počiatočnej gramotnosti detí v novom Štátnom vzdelávacom programe pre predprimárne vzdelávanie v materskej škole.

„Bezplatné školenia v deviatich slovenských mestách pripravujeme s cieľom objasniť učiteľkám a riaditeľkám v materských školách koncepcie počiatočnej gramotnosti detí vo vzdelávacej oblasti Jazyk a komunikácia nového ŠVP pre predprimárne vzdelávanie v MŠ. Naším zámerom je – prostredníctvom skúseného lektora – predstaviť zmeny, ktoré prináša nový ŠVP pre predprimárne vzdelávanie v MŠ, pričom kladieme dôraz najmä na oblasti, ktoré doteraz neboli začlenené v kurikulárnych dokumentoch, ako napr. naratívne konvencie, poznávanie funkcií písanej reči, poznávanie konceptu tlače a knižných konvencií...," predstavila cieľ školení Mgr. Mira Schrimpelová, konateľka Dr. Josef Raabe Slovensko. Ako dodala, účastníci školení sa pomocou praktických ukážok dozvedia, ako možno vytvárať v triede materskej školy podnetné prostredie na rozvoj kompetencií, schopností a poznania detí, a tiež získajú príležitosť podeliť sa o svoje skúsenosti s inými kolegyňami.

Zuzana PetrováŠkolenia RAABE povedie doc. PhDr. Zuzana Petrová, PhD., ktorá od roku 2006 pôsobí na Pedagogickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave ako odborná asistentka, kde vyučuje predmety didaktika materskej školy, psychodidaktika a didaktika čítania a písania. Odborne sa zameriava na témy dotýkajúce sa (rodného) jazyka, genézy individuálneho a sociálneho poznania predovšetkým vo vzťahu k inštitucionálnej edukácii. Autorsky sa podieľala aj na nových pracovných zošitoch RAABE – Škôlkar, je tiež jednou z autoriek publikácií Svet škôlkara – námety na realizáciu aktivít vzdelávacích oblastí ŠVP pre materské školy.


Bezplatné školenia organizuje odborné nakladateľstvo Dr. Josef Raabe Slovensko v deviatich mestách Slovenska: v Košiciach, Michalovciach, Liptovskom Mikuláši, vo Zvolene, v Martine, Žiline, Nitre, Trnave a Trenčíne – v posledný augustový týždeň.


Presný rozpis školení:

Mesto Dátum Začiatok školenia
Košice 24. 8. 2015 9.00
Michalovce 24. 8. 2015 14.30
Liptovský Mikuláš 25. 8. 2015 9.00
Zvolen 25. 8. 2015 14.30
Martin 26. 8. 2015 9.00
Žilina 26. 8. 2015 14.30
Nitra 27. 8. 2015 11.30
Trnava 28. 8. 2015 9.00
Trenčín 28. 8. 2015 14.30

Účastníci RAABE školení budú mať tiež medzi prvými možnosť zoznámiť sa so súborom celkom nových pracovných zošitov Škôlkar, ktoré ponúkajú pre 5- a 6-ročné deti spolu až 182 strán zábavy a aktivít, a ich obsah je vypracovaný v súlade s novým ŠVP pre predprimárne vzdelávanie v MŠ.

Súbor 7 pracovných zošitov Škôlkar

PupalaODPORÚČA:
prof. PhDr. Branislav Pupala, CSc.
odborný garant a tvorca nového ŠVP
pre predprimárne vzdelávanie v MŠ

 

 

• Súbor 7 pracovných zošitov pre deti vo veku 5 – 6 rokov.
• 7 vzdelávacích oblastí nového ŠVP pre MŠ = 7 pracovných zošitov.
• Jazyk a komunikácia, Matematika a práca s informáciami, Človek a príroda, Človek a spoločnosť, Človek a svet práce, Umenie a kultúra, Zdravie a pohyb.
Netradičný formát, kvalitný hrubý papier, plnofarebná tlač.
• Vždy až 26 strán aktivít a zábavy v súlade s novým ŠVP.
• V každom pracovnom zošite praktická 4-stranová tvorivá príloha ako darček navyše.

skolkar1 skolkar2 skolkar3
skolkar4 skolkar5 skolkar6
skolkar7    

 

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info