• diabetes
  • Oriešok - lúskanie
  • vedomat
  • minarik
  • TECHNIKA metodika
  • Previous
  • Ďalší
Späť

Prvé veľké rozhodnutie aj s RAABE

Pridané: 26.10.2014 12:42:50 Počet zobrazení: 1165

26 Október 2014

V sobotu 25. a v nedeľu 26. októbra sa v nákupnom centre Shopping Palace na Zlatých pieskoch konal festival materských a základných škôl, ktorého sa zúčastnilo spolu 16 materských a 10 základných škôl.

Festival bol určený predovšetkým budúcim prvákom a ich rodičom, pre ktorých je nástup do materskej či základnej školy významným medzníkom v ich vývoji a formovaní. Ponúkol bohatú prezentáciu materských a základných škôl, ale aj ponuku záujmových inštitúcií, kde deti mohli plnohodnotne tráviť voľný čas. Súčasťou programu boli aj workshopy, kde sa deti s rodičmi mohli naučiť napríklad aj základy tanca alebo sa zapojiť do športovania. Fyzioterapeutka ponúkla rodičom prednášku o správnom postavení detského chodidla, psychologička radila, ako môžu rodičia usmerniť dieťa v problémovom období. V sobotu sa deti tešili na hudobné vystúpenie s kvízom Veselé zúbky v podaní Moniky a Zuzky Haasových, Mira Jaroša, Roba Pappa, Bystríka a Chyna. V nedeľu bol zase hlavným bodom programu Miro Jaroš a jeho knihy o čarovných slovíčkach a čistých rúčkach.

Raabe nechýbalo

Po oba dni sa rodičia a ich deti mohli pristaviť aj v stánku odborného nakladateľstva Raabe, ktoré vydáva kvalitné učebné materiály pre materské aj základné školy . „Rodičia sa najviac zaujímali o možnosti, ako rozvíjať školskú zrelosť u dieťaťa v materskej škole ešte pred nástupom do prvej triedy základnej školy . Milo nás prekvapil ich záujem o domáce precvičovanie jednotlivých zručností budúcich prváčikov – grafomotoriky, zrakového i sluchového vnímania, či pozornosti a predmatematických predstáv. Pozornosť o naše pracovné zošity Kuliferdo, ktoré rozvíjajú školskú zrelosť detí, nám len potvrdila, že dnešní rodičia pristupujú k príprave svojich detí na vstup do školy naozaj zodpovedne," zhodnotila pri tejto príležitosti Monika Oravská, riaditeľka odborného nakladateľstva Raabe. Ako dodala, deti a ich rodičov na festivale zaujal aj časopis Zvedavček, ktorý rozvíja tvorivé zručnosti malých predškolákov. „Jeho obsah je vypracovaný v súlade so Štátnym vzdelávacím programom ISCED 0 – predprimárne vzdelávanie, a prináša nielen učiteľskám v MŠ, ale aj rodičom a ich deťom množstvo úloh na precvičovanie, vystrihovanie, lepenie, tvorenie, vyfarbovanie, ale aj jednoduché hry ako napr. pexeso či puzzle," povedala Monika Oravská.

 

Raabe na Prvom veľkom rozhodnutíRaabe na PVR 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info