• diabetes
  • Oriešok - lúskanie
  • vedomat
  • minarik
  • TECHNIKA metodika
  • Previous
  • Ďalší
Späť

RAABE na Vedeckom veľtrhu v Eurovea

Pridané: 12.09.2016 14:00:00 Počet zobrazení: 570

12 September 2016

Nezisková organizácia Veda nás baví v spolupráci s Fakultou matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave a Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR sa rozhodla usporiadať 14.9.2016 v Bratislave 1. ročník Vedeckého veľtrhu. Odborné nakladateľstvo RAABE Slovensko bude pritom.

Vedecký veľtrh prináša celodenný zábavný program pre deti a mládež, v rámci ktorého budú rôzne oblasti vedy a výskumu prezentované zaujímavou a interaktívnou formou. Je určený najmä pre deti školského veku (6-18 rokov) a pre ich rodičov a zameraný na povzbudenie záujmu slovenskej mládeže o význam vedy v každodennom živote a prípadnú budúcu kariéru vo vedeckých odboroch. Okrem toho, že sa účastníci budú môcť zapojiť do rôznych pokusov a vedeckých hier, je pripravený pútavý program, ktorý bude zaujímavý aj pre učiteľov, rodičov a širokú verejnosť.

Cieľ veľtrhu
Organizátori veľtrhu si stanovili za cieľ hravou formou priblížiť vedu študentom a žiakom základných a stredných škôl, ale i zvedavým dospelým. Vysoké a stredné školy, vedecké ústavy, záujmové organizácie a subjekty komerčnej sféry, ktoré sa veľtrhu zúčastnia, sa vo svojich stánkoch pokúsia ukázať, že veda je všade okolo nás, a že je potrebná v každodennom živote. Návštevníci si budú môcť niektoré pokusy sami vyskúšať alebo si overiť svoje schopnosti a znalosti v súťažných kvízoch.

Program podujatia si môžete pozrieť tu.

RAABE otestuje znalosti žiakov v zábavných kvízoch
Odborné nakladateľstvo RAABE si pre všetkých návštevníkov 1. Vedeckého veľtrhu pripravilo sériu zábavných kvízov pod značkou Vieš to? Dvojice žiakov si budú môcť v hodinových intervaloch vo vzájomných dueloch preveriť svoje vedomosti z fyziky, chémie, matematiky a biológie v štýle populárnej televíznej relácie Dobre vedieť, ktorú aktuálne vysiela TV Markíza. Všetky otázky aj odpovede pochádzajú z RAABE pracovných zošitov. Na víťazov duelov čakajú zaujímavé ceny.
„Tešíme sa, že aj RAABE môže byť pritom, aby takouto zaujímavou a interaktívnou formou podporilo vedecký potenciál v deťoch už od útleho detstva. Súhlasíme s organizátormi, že veda je veľmi perspektívna disciplína a vďaka skorému podchyteniu talentov môže byť veľa šikovných ľudí prínosom pre Slovensko," povedala Mgr. Mira Schrimpelová, konateľka RAABE Slovensko.

Patrónom 1. vedeckého veľtrhu v Bratislave je prof. RNDr. Pavol Šajgalík, DrSc., predseda Slovenskej akadémie vied.

RAABE na Vedeckom veľtrhu:

1 2 3
4 5 6
7 8 9
10 11 12

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info