• diabetes
  • Oriešok - lúskanie
  • vedomat
  • minarik
  • TECHNIKA metodika
  • Previous
  • Ďalší
Späť

RAABE podporilo školy v súťaži Vráťme knihy do škôl

Pridané: 08.04.2014 16:00:00 Počet zobrazení: 1421

08 Apríl 2014

Príbehy žijú aj v digitálnom veku! V tomto duchu sa nesie súťaž Vráťme knihy do škôl, ktorú dnes vyhodnotili v Bratislave. Záujem študentov z celého Slovenska v porovnaní s posledným ročníkom narástol – zapojilo sa dvojnásobne viac mladých.

Do 3. ročníka súťaže Vráťme knihy do škôl prišlo od decembra 2013 do marca 2014 rekordných 2 746 esejí, v ktorých študenti v stručnosti opísali, prečo ich vybraná kniha zaujala a akým bola pre nich prínosom. Od minulého roku sa súťaží aj v kategórii Knižný anjel - každý študent mohol navrhnúť anjela – učiteľa, knihovníka alebo inštitúciu, ktorá podľa neho aktívne podporuje čítanie mládeže. 

Novinkou tohto ročníka bola súťaž o najaktívnejšiu školu – školu, z ktorej sa zapojilo najviac študentov. V tejto kategórii nakladateľstvo Raabe venovalo odbornú literatúru pre manažment škôl a literatúru pre pedagógov. V prvej trojke sa umiestnili Gymnázium Grosslingová v Bratislave, Pedagogická a sociálna akadémia v Prešove a Gymnázium pre mimoriadne nadané deti v Bratislave. ,,Sme veľmi radi, že sme sa do tohto projektu mohli zapojiť. Čítanie, predovšetkým čítanie s porozumením považujeme za hlavný predpoklad vzdelaného človeka. Odborné nakladateľstvo Raabe sa snaží spájať a podporovať také projekty, ktorých cieľom je kvalitné vzdelávanie," povedala po odovzdávaní cien riaditeľka Raabe Slovensko Monika Oravská.

Vyhodnotenie súťaže a oceňovanie výhercov sa uskutočnilo na Gymnáziu Ladislava Novomestského na Tomášikovej 2 v Bratislave. Výhercovia z radov študentov získali elektronické čítačky či balíčky kníh. Po slávnostnom odovzdávaní cien študenti vo voľnej besede diskutovali s hosťami, medzi ktorými nechýbal hlavný organizátor súťaže – riaditeľ kníhkupectva ABC knihy Peter Zemko, predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo alebo obľúbená spisovateľka Oľga Feldeková.

Vráťme knihy do škôl, partnerom je aj nakladateľstvo Raabe

Študenti pri vyhlasovaní výsledkom Vráťme knihy do škôl, Raabe

Occenenie pre najaktívnejšie školy, Vráťme knihy do škôl

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info