• Hlasovanie spustené
  • Učiteľ nie je Google 5
  • diabetes
  • vedomat
  • minarik
  • TECHNIKA metodika
  • Previous
  • Ďalší
Späť

Súťaž Vráťme knihy do škôl v apríli vrcholí. A RAABE je opäť pri tom

Pridané: 22.03.2016 14:00:00 Počet zobrazení: 1061

22 Marec 2016

Bratislavský samosprávny kraj, ABCknihy.sk a vydavateľstvá IKAR a RAABE Slovensko odštartovali 15. februára 2016 už piaty ročník celoslovenskej súťaže Vráťme knihy do škôl. Do 15. apríla sa môžete ešte stále zapojiť do súťaže.

Cieľom súťaže je podporiť čítanie u detí a mládeže a vytvárať pozitívny vzťah ku knihám. Do 15. apríla sa do súťaže môžu zapojiť mladí čitatelia z materských, základných a stredných škôl. Prihlasovať sa treba na internetovej stránke www.vratmeknihydoskol.sk. Podmienkou je zaslať krátky text o prečítanej knihe, objasniť dôvod, pre ktorý si čitateľ zvolil knihu a popísať, čo mu dielo prinieslo. Škôlkari nakreslia obrázok na základe textu, ktorý im prečíta vychovávateľ.

Súťaží sa v troch kategóriách, ktorými sú materské školy, základné školy a stredné školy.

O víťazoch súťaže rozhodne žrebovanie, ktoré bude 21. apríla. Pripravených je viac ako šesťdesiat cien. Ocenení budú aj Knižní anjeli – osoby, ktoré motivujú žiakov k čítaniu kníh. Žiaci môžu uviesť meno osoby, ktorá ich podporuje pri čítaní.

Súťaž má za sebou tri ročníky, ktoré sa zameriavali na stredoškolákov. Pre veľký záujem bola v minulom roku rozšírená o kategórie žiakov základných a materských škôl. Len pripomeňme, že minulý rok bolo v súťaži 21 953 príspevkov, do súťaže sa zapojilo 662 škôl z celého Slovenska a čítanie pomohlo propagovať 2 868 knižných anjelov.

"Projekt Vráťme knihy do škôl je zameraný na podporu čítania a vytvárania pozitívneho vzťahu ku knihám medzi žiakmi. Máme ambíciu, aby sa všetci žiaci a študenti na Slovensku spojili prostredníctvom knihy," povedala Mgr. Mira Schrimpelová, konateľka odborného nakladateľstva RAABE Slovensko, ktoré pravidelne túto súťaž podporuje.

V rámci kategórie o Najaktívnejšiu školu - školu, z ktorej sa do súťaže zapojí najviac žiakov - venujeme každoročne do súťaže hodnotné publikácie pre učiteľov, riaditeľov škôl, ale aj pre žiakov rôzne pracovné zošity.

Viac informácií o podmienkach súťaže aj výhrach sa dozviete TU.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info