• diabetes
  • Oriešok - lúskanie
  • vedomat
  • minarik
  • TECHNIKA metodika
  • Previous
  • Ďalší
Späť

TIP ako poučne zabaviť predškoláka počas letných prázdnin

Pridané: 28.06.2016 12:30:00 Počet zobrazení: 1470

28 Jún 2016

Absolvovali vaši predškoláci zápis do prvého ročníka základnej školy? Spomenuli vám azda rodičia, že ich pri zápise pani učiteľky v škole upozornili na isté rezervy v niektorej oblasti? Poraďte rodičom, ako môžu byť nápomocní! Nech využijú letné prázdniny na vylepšenie grafomotoriky, či zdokonalenie výslovnosti ich detí. Veď dva mesiace znamenajú v živote dieťaťa veľmi veľa. Stačí len zvoliť tú správnu pomôcku.

Prvé skúsenosti predškoláka so školou na zápise napovedajú, ako je žiačik pripravený na vstup do školy. Pani učiteľky prvého stupňa, skúsené odborníčky s prácou s deťmi, môžu rodičom počas zápisu poskytnúť nestranný názor na dieťa. A spravidla rodičom poradia, v ktorých oblastiach môžu počas prázdnin dieťaťu pomôcť v rozvoji jeho schopností a zručností.
Medzi najčastejšie nedostatky patrí oblasť reči, keď budúci prváčik nevyslovuje všetky hlásky čisto. Nedostatky môžu súvisieť aj s oblasťou grafomotoriky (napr. nesprávne alebo kŕčovité držanie ceruzky), v posledných rokoch je častým problémom u malých detí ich neschopnosť udržať pozornosť (vedieť sa sústrediť na jednu činnosť viac ako 5-10 minút). Všetky tieto problémové oblasti môže rodič s dieťaťom trénovať v období od zápisu až po septembrový nástup do školy.
O aktívnom trávení spoločného času rodičov a detí sa toho už napísalo veľa. O to dôležitejšie je to však v prípade letných prázdnin a v prípade predškolákov. Možností, ktorými je možné rozvíjať jednotlivé zručnosti detí v predškolskom veku, je mnoho.

kuliferdo 1

kuliferdo 2

Kuliferdo na rozvoj školskej zrelosti

Kuliferdo na overovanie školskej zrelosti

Ideálnou pomôckou, ktorá by nemala chýbať v každej plážovej taške predškoláka sú napríklad pracovné zošity Kuliferdo na rozvoj a overovanie školskej zrelosti. Jednotlivé zošity sú zamerané na rozvoj grafomotoriky, predmatematických predstáv, pozornosti, pamäte, podnecujú rozvoj sluchového aj zrakového vnímania. Tieto odborníkmi vytvorené zošity sú koncipované tak, aby s nimi mohli pracovať deti aj s rodičmi doma. Slúžia ako vhodná príprava na zvládnutie prvých školských povinností žiačika po nástupe do prvého ročníka. A na rozdiel od „obyčajných" omaľovánok môžu mať rodičia istotu, že plnením zábavných a logických úloh pomáhajú svojmu predškolákovi cibriť jeho zručnosti.

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info