• diabetes
  • Oriešok - lúskanie
  • vedomat
  • minarik
  • TECHNIKA metodika
  • Previous
  • Ďalší
Späť

Verejné predstavenie Skladačiek za nami

Pridané: 19.05.2016 17:30:00 Počet zobrazení: 691

19 Máj 2016

Presne 16. mája 2016 sa v Slovenskom rozhlase konala verejná nahrávka, na ktorej Mgr. art. Tomáš Boroš, PhD., ArtD. - autor novej publikácie z RAABE predstavil svoju novinku s názvom SKLADAČKY. MODELY PRE HUDOBNÚ IMPROVIZÁCIU A KOMPOZÍCIU.

Na prezentácii publikácie sa okrem vydavateľa, autora, lektora, ilustrátorky a recenzentov predstavili aj deti z CZŠ Narnia, ZUŠ M. Ruppeldta, Elemental ensemble, ktoré názorne predviedli, že hudobnej improvizácie a kompozície sa netreba báť. Práve naopak, že je to veľká zábava.

„Hudobná improvizácia by mala byť súčasťou vyučovania hry na nástroj. Mnohí učitelia sa jej však cielene vyhýbajú pretože sami nevedia, ako pracovať so žiakom v tejto oblasti, ako ho podporiť k vlastnej tvorbe, vlastnému prístupu a pohľadu na hudbu. Publikácia Skladačky. Modely pre hudobnú improvizáciu a kompozíciu učiteľom ponúka nielen krátky opis a návod ako postupovať pri improvizácii a kompozícii, ale tým neskúseným alebo skôr bojazlivým učiteľom hudby prináša aj inšpirácie v podobe konkrétnych notových zápisov k jednotlivým ilustráciám, ktoré možno považovať za návod, ako ďalej v tvorbe pokračovať," povedal autor novej publikácie Mgr. art. Tomáš Boroš, PhD., ArtD.

Záznam z verejnej nahrávky vysiela Rádio Devín 1.6.2016 o 9,00 v relácii Ars musica.

Čím sú SKLADAČKY tak výnimočné?

skladackyPonúkajú nielen krátky opis a návod ako postupovať pri improvizácii a kompozícii, ale tým neskúseným alebo skôr bojazlivým učiteľom hudby prinášajú aj inšpirácie v podobe konkrétnych notových zápisov k jednotlivým ilustráciám, ktoré možno považovať za návod, ako ďalej v tvorbe pokračovať.

● Na slovenskom knižnom trhu neexistuje žiadne podobné dielo, ktoré by sa venovalo improvizácii a kompozícii v hudobnej výchove detí.
● Autor je priamo z praxe.
● Publikácia obsahuje metodický materiál pre učiteľa.
● Obsahuje plnofarebné ilustrácie.
● Súčasťou obsahu je aj 11 listov s ilustráciami pre žiaka.
● Upozorňuje na najčastejšie nedostatky pri vyučovaní improvizácie a kompozície.

 

Viac o publikácii nájdete TU.

 

 

 

Pozrite si malú ochutnávku, ako zábavne a s ľahkosťou možno k hudobnej improvizácii pristupovať.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info