• diabetes
  • Oriešok - lúskanie
  • vedomat
  • minarik
  • TECHNIKA metodika
  • Previous
  • Ďalší
Späť

Vydali sme Parazitológiu pre všeobecných lekárov

Pridané: 17.12.2015 10:00:00 Počet zobrazení: 737

17 December 2015

V poradí 20. brožúra z edície pre všeobecných lekárov vychádza v odbornom nakladateľstve Dr. Josef RAABE s názvom Parazitológia. Po Biochémii, Hematológii a Imunológii je to v roku 2015 posledná brožúra v rámci edície špeciálne vytvorenej pre všeobecných lekárov.

Odborná brožúra Parazitológia pre všeobecných lekárov prináša ucelený prehľad problematiky parazitológie. Jej obsah je koncipovaný špeciálne pre potreby všeobecných lekárov. Brožúra prináša informácie o klinických prejavoch, diagnostike, možnostiach prenosu, aj liečbe parazitárnych ochorení tkanív a gastrointestinálneho systému.

Cieľom je zjednodušiť lekárovi orientáciu v množstve informácií týkajúcich sa parazitológie a priniesť mu poznatky, ktoré možno rýchlo a účelne využiť každodennej klinickej praxi.

Na budúci rok plánuje RAABE pokračovať vydávaním odborných brožúr pre všeobecných lekárov. „Všeobecným lekárom chceme aj naďalej prinášať informácie z jednotlivých medicínskych odborov, aby sa oni mohli namiesto listovania v rozsiahlych monografiách sústrediť na podstatu ich profesie, ktorou je liečenie ľudí. Priali by sme si, aby sme im mohli prinášať stále nové odborné, a pritom ľahko čitateľné články, ktorých autormi sú odborníci v jednotlivých lekárskych odboroch. Chceme, aby mali vždy poruke odporúčané postupy, dôležité upozornenia, diagnostické a terapeutické usmernenia," povedala Mgr. Mira Schrimpelová, konateľka RAABE.

V roku 2016 v rámci edície RAABE vydá tieto brožúry:
Terapeutické monitorovanie liečiv
Fytofarmaká a potraviny – klinicky významné interakcie
Mikrobiológia
Antiinfekčné látky – nežiadúce účinky a interakcie

Všetky doteraz vydané brožúry v rámci edície pre všeobecných lekárov nájdete tu.

www.raabe.sk/edicny-rad

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info