• BALÍK RIEŠENIE PROBLÉMOV

BALÍK RIEŠENIE PROBLÉMOV

VÝHODNÝ BALÍK
Problémové situácie sa nevyhýbajú ani školám. Doplňte si školskú knižnicu o šiestich pomocníkov pre učiteľov – brožúry: Konflikty v škole, Příběh změny a Manažment triedy.

 • Dostupnosť: Skladom
 • Cena s DPH
  71,00 € 25,00 €

ks

Popis

KONFLIKTY V ŠKOLE

Sprievodca, ktorý pedagógov naučí reagovať na konflikty správne tak, aby ich zvládali a aby ich neovládali. Zoznamuje s problematikou konfliktov v škole na reálnych situáciách a v zásadných oblastiach. Pomáha rozvíjať zručnosti pedagógov pre správne zvládnutie konfliktov.

Odborná brožúra: 

 • Zoznamuje s problematikou konfliktov v škole na reálnych situáciách a v zásadných oblastiach, či už je to riešenie konfliktov a nadväzovanie vzťahovej stability a spolupráce medzi riaditeľom a učiteľom, učiteľmi navzájom, učiteľmi a rodičmi alebo žiakmi.
 • Obsahuje návrhy možných komunikačných neverbálnych aj verbálnych reakcií tak, aby osoba reagovala asertívne na rôzne typy ľudí, identifikovala príčiny vzniku konfliktu, aktívne izolovala ďalšie negatívne a manipulatívne konfliktné reakcie v eskalácii.
 • Všetky situácie vychádzajú z praxe a ponúkajú niekoľko jednoduchých základných pravidiel, ktoré sú praktickým sprievodcom pri riešení každodenných konfliktných situácií v škole a životným sprievodcom vytvárajúcim úspech v akýchkoľvek vzťahoch.

Výhody: Publikácia pomôže rozvíjať zručnosti pedagógov pre správne zvládnutie konfliktu. Vďaka typológii osobnosti pomôže predpokladať reakciu v konflikte. Pomôže zachovať korektné vzťahy v prostredí školy.  


PŘÍBĚH ZMĚNY

Hoci je zmena neoddeliteľnou súčasťou každej organizácie a teda aj školy, nie vždy je správne uchopená, naplánovaná a realizovaná a niekedy je dokonca samoúčelne vytváraná. Příběh změny je nový typ publikácie, v ktorej sa snúbi teória s praxou. Jednotlivé kapitoly autori dopĺňajú provokujúcimi otázkami, pobádajúcimi k premýšľaniu. Publikácia uľahčuje riadenie akejkoľvek zmeny a hlavne vyjadruje myšlienku, že každá zmena je zvládnuteľná.

Zmena, novinka, premena, reforma, posun správnym smerom, transformácia, alebo dokonca prevrat – koľkokrát boli tieto slová smerované do škôl? Školy sa premenujú, vytvoria sa nové vzdelávacie cesty, formujú nové odbory a postupy. Školy musia reagovať na rýchlo sa meniacu súčasnosť. Publikácia reaguje na vzniknutú situáciu a snaží sa z rôznych uhlov pohľadu uchopiť fenomén zmeny. Nejde o to byť módny a aktuálny za každú cenu, ale treba byť na zmenu pripravený. Publikácia obsahuje konkrétne nástroje a postupy, ktoré môžu byť využité priamo v školách. V publikácii sa objavujú aj konkrétne príbehy, a práve tým je publikácia výnimočná. Spája teóriu s praxou, schémy s konkrétnymi situáciami v škole, akademický svet s reálnym autentickým školským prostredím. Každá kapitola obsahuje záverečné zhrnutie a otázky na zamyslenie. 


MANAŽMENT TRIEDY

Táto brožúra vám opäť vráti radosť z učenia a vyučovania. Podporí vás pri udržiavaní disciplíny v triede a kooperatívnych vzťahov medzi učiteľmi, žiakmi a rodičmi. Efektívne zvládanie triedy je prvotnou podmienkou pre náročné vyučovanie: optimalizuje časový a motivačný rámec na výučbu predmetu.

Kniha vám prináša:

 • Návod, ako vybudovať manažment triedy - základ dobrého vyučovania.
 • Tipy pre jasné stanovenie pravidiel hry na vyučovaní.
 • Elimináciu vyučovania skôr, než prerastie do problémov.
 • Nový, medzinárodne uznávaný koncept pre školu zajtrajška.
 • Zároveň predstavuje hodnotný zdroj informácií pre všetkých rodičov, ktorí chcú s učiteľom svojich detí dobre vychádzať.
 • Ukáže im, aké náročné je dobre učiť, a tým podporuje ich porozumenie častým enormným výzvam, pred ktorými učitelia stoja.ODBORNÁ GARANCIA

Autorka: Ing. Dr. Nora Lauková

Autori: Mgr. Irena Trojanová, Ph.D., PhDr. Václav Trojan, Ph.D.

Autori: Christoph Eichhorn
Obchodné podmienky
Ďalšie informácie
Typ inštitúcie základná škola, stredná škola, zriaďovateľ
Typ produktu 3 x brožúra
Určené pre učiteľ, riaditeľ školy, zriaďovateľ
Počet strán 100 + 188 + 187
Formát 3 x A5

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Google reCAPTCHA

Ďalšie informácie

Typ inštitúcie základná škola, stredná škola, zriaďovateľ
Typ produktu 3 x brožúra
Určené pre učiteľ, riaditeľ školy, zriaďovateľ
Počet strán 100 + 188 + 187
Formát 3 x A5

Súvisiace produkty

MANAŽMENT TRIEDY

MANAŽMENT TRIEDY

Ako má učiteľ zvládnuť všetky nároky, aby sa nestal „hračkou" v rukách svojich žiakov?Úlohy, pred kt..

9,00 € 26,00 €

PŘÍBĚH ZMĚNY

PŘÍBĚH ZMĚNY

Zmena, novinka, premena, reforma, posun správnym smerom, transformácia, alebo dokonca prevrat – koľk..

10,00 € 25,00 €

KONFLIKTY V ŠKOLE

KONFLIKTY V ŠKOLE

Konflikty sú každodennou súčasťou nášho života. Sú potrebné a nevyhnutné na lepšie zvládanie akýchk..

20,00 €