• EDÍCIA MANAŽMENT TŘÍDY

EDÍCIA MANAŽMENT TŘÍDY


Trojica obľúbených titulov, ktoré sa venujú problematike efektívneho riadenia triedy. Jeho úspešné zvládnutie je pre učiteľov jednou zo základných podmienok na dosiahnutie cieľov vyučovania.

  • Dostupnosť: Skladom
  • Cena s DPH
    60,00 € 49,00 €

ks

Popis

V tituloch tohto edičného radu nájdete napríklad odpovede na otázky: Ako funguje trieda ako sociálna skupina a ako pracovať s jej hierarchiou? Ako optimálne nastaviť pravidlá triedy, aby čo najlepšie fungovali? Ako nastaviť systém motivačných aktivít aj intervenčných postupov? Publikácie prinášajú početné príklady z praxe a riešenie modelových problémových situácií.


Edíciu MANAŽMENT TŘÍDY tvoria tieto tri brožúry:

Asistent pedagoga a klima třídy
Zbavte sa stereotypov o asistentoch pedagógov a klíme triedy. Asistenti pedagóga sú personálnou posilou pre pedagogické zbory a je potrebné sa zaoberať funkčnosťou ich pôsobenia. Títo pracovníci môžu svojou prácou posilňovať pozitívnu klímu v triede aj v celej škole. Naša brožúra si kladie za cieľ zbaviť sa niektorých stereotypov ako na strane školy, tak na strane rodičov i celej verejnosti. Dozviete sa tiež, akú úlohu hrá zážitková pedagogika pre budovanie a posilnenie vnútornej motivácie detí k učeniu a ako je možné využiť asistenta pedagóga pri zážitkovom učení v prospech celej skupiny. Text je určený predovšetkým pedagogickým a poradenským pracovníkom škôl, asistentom pedagóga aj pracovníkom školských poradenských zariadení.

 

Vztahy a nástrahy ve školní třídě
Kniha sa venuje triede ako sociálnej skupine s akcentom na začlenenie žiakov so ŠVP, žiakov so sociálnym či kultúrnym znevýhodnením as tým súvisiacim problémom prevencie rasizmu a xenofóbie. Začlenenie a akceptácia žiakov so ŠVP v rámci školskej triedy so sebou môže prinášať rôzne, často ťažko predvídateľné úskalia. Úspešné začlenenie týchto žiakov je pravdepodobnejšie, pokiaľ učiteľ pri výchovno-vzdelávacom procese nepodceňuje prácu so skupinou, jej dynamikou a vzťahovou rovinou.

 

Učitel a práce se třídou
Brožúra zameraná na triedny manažment prináša inšpirácie, na akých zásadách postaviť efektívne vedenie triedy, ako správne nastaviť pravidlá v triede, ako využiť rituály a rutinu na sprehľadnenie vyučovania a ako pracovať s emóciami v triede. Základom kvalitnej výučby je dobre zvládnuté riadenie triedy. Každý učiteľ teda musí byť aj schopným manažérom, veď jeho „tím“ tvorí mnohokrát aj tridsať žiakov.   


ODBORNÁ GARANCIA

Autori:
Mgr. Zdenka Ženatová

Christoph Eichhorn 

PhDr. Jitka Gabašová

Mgr. Miroslav Vosmik
Obchodné podmienky
Ďalšie informácie
Jazyk český
Typ produktu 3 x brožúra
Počet strán 108+120+110
Formát 3 x A4

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Google reCAPTCHA

Ďalšie informácie

Jazyk český
Typ produktu 3 x brožúra
Počet strán 108+120+110
Formát 3 x A4

Súvisiace produkty

VZTAHY A NÁSTRAHY VE ŠKOLNÍ TŘÍDĚ

VZTAHY A NÁSTRAHY VE ŠKOLNÍ TŘÍDĚ

Začlenenie a akceptácia žiakov so ŠVP v rámci školskej triedy so sebou môže prinášať rôzne, často ťa..

20,00 €

UČITEL A PRÁCE SE TŘÍDOU

UČITEL A PRÁCE SE TŘÍDOU

Základom kvalitnej výučby je dobre zvládnuté riadenie triedy. Každý učiteľ teda musí byť aj schopným..

20,00 €

UČITEL A SYNDROM VYHOŘENÍ

UČITEL A SYNDROM VYHOŘENÍ

Medzi najčastejšie profesie, u ktorých hrozí syndróm vyhorenia, patria učitelia. Práve oni totiž čas..

20,00 €

ASISTENT PEDAGOGA A KLIMA TŘÍDY

ASISTENT PEDAGOGA A KLIMA TŘÍDY

Asistenti pedagóga sú personálnou posilou pre pedagogické zbory a je potrebné sa zaoberať funkčnosťo..

20,00 €