• ROZHODNI SA ODPUSTIŤ

ISBN / ISSN / KÓD: 978-80-8140-246-3

ROZHODNI SA ODPUSTIŤ


Slovenský preklad prvého vedecky podloženého programu na odpustenie v USA. Robert D. Enright pripravil manuál určený pre všetkých, ktorých v živote niekto zranil a teraz trpia hnevom, depresiou a zatrpknutosťou. O tom, že ide o vedecky podloženú teóriu svedčí aj fakt, že originál knihy bol vydaný Americkou psychologickou asociáciou. Program odpustenia je v západných krajinách často využívaný aj ako „podporná liečba“ pri pacientoch trpiacich rozličnými civilizačnými ochoreniami.

  • Dostupnosť: Skladom
  • Cena s DPH
    20,00 € 10,00 €

ks

Popis

Rozhodni sa odpustiť je príručka sebarozvoja pre ľudí, ktorých niekto zranil, a teraz sú uväznení vo víre hnevu, depresie a zatrpknutosti. Robert D. Entright, tvorca prvého vedecky podloženého programu na odpustenie v USA, ukazuje, ako môže odpustenie zredukovať úzkosti a depresiu a rozvinúť sebaúctu a nádej. Táto prevratná štúdia demonštruje, ako vhodné odpustenie pomôže najmä človeku, ktorý odpustí. Kniha plná múdrosti a láskavého povzbudenia vedie čitateľa na ceste pokoja. Dr. Enright dôsledne odlišuje odpustenie od „pseudoodpustenia" a uisťuje čitateľov, že odpustiť neznamená naďalej akceptovať ubližovanie. Dokonca ani obnoviť s vinníkom vzťah. Namiesto toho povzbudzuje čitateľa, aby sa konfrontoval s vlastným hnevom, uvoľnil svoju bolesť, daroval dar odpustenia a získal tak späť svoj život.

ODPUSTENIE AKO CESTA K SLOBODE?
„Cecil, 59-ročný bankár z vidieka, bol taký nahnevaný na syna, ktorý pracoval na jedinej pumpe v meste, že tam odmietal tankovať. Namiesto toho meral cestu do susedného mesta vzdialeného 10 míľ vždy, keď mu ručička ukázala nádrž napoly vyprázdnenú. Takéto sebazničujúce správanie je jasným príznakom potreby odpustiť. (alebo aspoň si kúpiť auto s nižšou spotrebou!)."´
„Martha roky nevidela svoje vnúčatá pre konflikt s nevestou Agnes. Konečne prehltla pýchu, zdvihla telefón, odpustila Agnes a zmierila sa s ňou. A tak bola schopná obnoviť radostný vzťah s vnúčatami."
„Garyho ustavičné služobné cesty viedli k odcudzeniu sa s manželkou Barbarou, až pokým obaja nepochopili, že zatrpknutosť im zničila rodinu. Odpustenie a budovanie dôvery obnovilo ich vzťah i rodinu."

ODBORNÁ GARANCIA

Autor: Robert D. Entright, PhD
Robert D. Enright, PhD. je profesor psychológie na University of Wisconsin-Madison. Je autorom viac ako 80 publikácií a od roku 1985 bol vedúcim vedeckých štúdií o odpustení a jeho účinkoch. Jeho práce na túto tému boli uverejnené v Time, McCall´s, Wall Street Journal, Washington Post, Chicago Tribune a v los Angeles Times. Objavil sa v programoch ABC 20/20, NBC Nightly News a v mnohých ďalších televíznych a rozhlasových programoch.
Odborný konzultant pre slovenský preklad: PhDr. Eva Heftyová, PhD.

„Úžasné pochopenie človeka ako osobnosti v celej jeho zložitosti fungovania, kde sa prepája zážitková oblasť s telesnými prejavmi z tzv. psychosomatického hľadiska. Čítajte a pomáhajte si!"
PhDr. Eva Heftyová, klinická psychologička a psychoterapeutka


OBSAH

ČASŤ 1 – ROZHODNI SA ODPUSTIŤ
Kapitola 1 - Odpustenie – cesta k slobode
Kapitola 2 - Čo odpustenie je... a čo odpustenie nie je
Kapitola 3 - Prečo odpustiť... a dôsledky rozhodnutia neodpustiť

ČASŤ 2 – PROCES ODPUSTENIA
Kapitola 4 - Mapa a vybavenie na vašu cestu
Kapitola 5 - Priznanie si hnevu
Kapitola 6 - Postaviť sa zoči-voči hĺbke svojho hnevu
Kapitola 7 - Záväzok odpustiť
Kapitola 8 - Rôzne uhly pohľadu
Kapitola 9 - Budovanie pozitívnych pocitov, myšlienok a pozitívneho správania
Kapitola 10 - Zážitok objavu a oslobodenie z emocionálneho väzenia
Kapitola 11 - Povedať „odpúšťam ti"

ČASŤ 3 – HLBŠIE POROZUMENIE
Kapitola 12 - Ďalšie otázky, ktoré vám pomôžu odpustiť
Kapitola 13 - Ako pomôcť deťom, aby odpustili
Kapitola 14 - Chcieť získať odpustenie
Kapitola 15 - Zmierovanie


Obchodné podmienky
Ďalšie informácie
Typ produktu publikácia
Počet strán 292
Formát A5

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Ďalšie informácie

Typ produktu publikácia
Počet strán 292
Formát A5