• ZKAŽENÁ MLÁDEŽ

ISBN / ISSN / KÓD: 634

ZKAŽENÁ MLÁDEŽ

VÝPREDAJ!
Film Zkažená mládež (The Klass) je mrazivým príbehom o ponižovaní ľudskej dôstojnosti a jeho dôsledkoch. Sedem kapitol zo života študentov jednej estónskej školy, ktorá sa až nápadne podobá na tú našu... Introvertný Joosep sa stal terčom posmechu a hier svojich spolužiakov, ktorých dráždi svojou uzavretou povahou. Žarty však postupne prerastajú v šikanovanie, ktoré na prekvapenie všetkých vyústi až do tragédie.

  • Dostupnosť: Skladom
  • Cena s DPH
    10,00 € 3,00 €

ks
NÁJDETE AJ V BALÍKOCH:
BALÍK RIEŠENIE PROBLÉMOV

Popis

Film Zkažená mládež (The Klass) ponúka príbeh jednej triedy, v ktorej šikanovanie spolužiaka prekvitá v tých najstrašnejších podobách. Fyzické a psychické násilie a ponižovanie ľudskej dôstojnosti sú tu na bežnom poriadku. Učitelia sa pred problémom snažia zatvárať oči a ak sa ho aj niektorý z konfliktov pokúsia riešiť, robia to nesprávne a to má ešte horšie následky. Pomyselný pohár trpezlivosť však raz pretečie a film končí na prekvapenie všetkých tragicky- hlavná obeť šikany Joosep a jeho nový kamarát Kaspar, ktorý sa stal obeťou šikany len preto, že sa už nemohol ďalej nečinne pozerať na vyčíňanie svojich spolužiakov, zamieria do školskej jedálne so zbraňami v ruke a všetkých agresorov zastrelia.

Súčasťou filmu je aj Manuál pre pedagóga, ktorú mu môže pomôcť využiť DVD ako metodickú pomôcku. Príručka obsahuje témy na zamyslenie, otázky pre učiteľa, žiaka aj vedenie školy. Mrazivý zážitok, ktorý film prináša, môže byť zároveň efektívnou prevenciou pred šikanovaním na škole.

ODBORNÁ GARANCIA

Réžia:
Ilmar Raag

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Film Zkažená mládež získal na 42. Medzinárodnom filmovom festivale v Karlových Varoch v kategórii Na východ od západu špeciálnu cenu poroty.


Obchodné podmienky
Ďalšie informácie
Formát DVD + manuál pre pedagóga

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Ďalšie informácie

Formát DVD + manuál pre pedagóga

Súvisiace produkty

MANAŽMENT TRIEDY

MANAŽMENT TRIEDY

Ako má učiteľ zvládnuť všetky nároky, aby sa nestal „hračkou" v rukách svojich žiakov?Úlohy, pred kt..

9,00 € 26,00 €

BALÍK RIEŠENIE PROBLÉMOV

BALÍK RIEŠENIE PROBLÉMOV

KONFLIKTY V ŠKOLESprievodca, ktorý pedagógov naučí reagovať na konflikty správne tak, aby ich zvláda..

40,00 € 136,00 €