• DIALÓG GENERÁCIÍ A ČOSI NAVYŠE

ISBN / ISSN / KÓD: 978-80-8140-437-5

DIALÓG GENERÁCIÍ A ČOSI NAVYŠE

PODCAST
Zamyslenie sa rôznych generácii nad vplyvom koronakrízy na spoločnosť a uvažovanie o zmenách, ktoré priniesla.

  • Dostupnosť: Skladom
  • Cena s DPH
    11,00 €

ks

Popis

V čase pandémie korony si vymenili názory k tejto téme mladý študent filozofie Martin Duřt (20+); psychiater Peter Pöthe (50+), človek, ktorý o sebe tvrdí, že patrí do strednej generácie v plnom rozpuku síl; a senior Fedor Gál (70+), sociológ a publicista. Vo finále pridal svoj text Juraj Mesík, odborník na ekológiu a známy alarmista a Pavol Frič – sociológ a odborník na spoločenské problémy. Post scriptum resp. svoj pohľad na aktuálnu situáciu doplnil Michal Postránecký, urbanista a architekt z Floridy.  


ODBORNÁ GARANCIA:

Autori: 

Fedor Gál - robotník, vedecký pracovník, inžinier chémie, docent sociológie, doktor ekonomických vied. Spoluzakladateľ Verejnosti proti násiliu v novembri 1989, vydavateľ, dokumentarista, spisovateľ, publicista.

Juraj Mesík - Absolvoval Lekársku fakultu UK v Martine. Po roku 1989 bol poslancom a neskôr viedol nadáciu Ekopolis a pracoval ako špecialista v Svetovej banke (WB) vo Washingtone. Dnes pôsobí ako nezávislý analytik globálnych trendov a rizík. Je otcom troch synov a štyroch kníh.

Peter Pöthe - Psychoanalytický detský terapeut a psychiater.

Michal Postránecký - Český architekt a urbanista. Pred dvomi rokmi založil a riadil Centrum města budoucnosti v rámci Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT v Prahe. Pôsobí v Českej republike i v USA, kde žije od roku 2000. Bol hlavným dizajnérom výškovej budovy Planet Hollywood Westgate v Las Vegas. Orientuje se na urbanisticko architektonické eco friendly projekty, regeneráciu existujúcich osídlení a navrhovaniu nových mestských štruktúr s pomocou inteligentných technológií a využitia vizuálne augmentovaného, digitálne informačného prostredia. Je autorom mnohých odborných článkov. Spoločne s Miroslavom Svítkom a kolektívom ďalších kolegov je autorom knihy Město budoucnosti. Je autorom konceptu mesta budúcnosti Miltown v Stredočeskom kraji.

Pavol Frič - Sociológ, pôsobí ako učiteľ a výskumník na Ústave európskych štúdií a medzinárodných vzťahov, FSEV UK v Bratislave a tiež na Fakulte sociálnych vied Karlovej univerzity v Prahe. Dlhodobo sa venuje skúmaniu občianskej spoločnosti, elít a korupcie.

Martin Duřt - Študent filozofie a publicistiky, maliar a aktivista 


OBSAH:

NA ÚVOD (Fedor Gál)
REZILIENCIA (schopnosť prekonávať krízové situácie) AKO SPÔSOB ŽIVOTA (Juraj Mesík)
Polemická poznámka k textu Juraja Mesíka (Martin Duřt)
Odpoveď (Juraj Mesík)

DIALÓG GENERÁCIÍ
Koronavírus a krehkosť sveta (Martin Duřt)
Pohľad seniora (Fedor Gál)
Strach v čase koronavírusu (Peter Pöthe)
Od slova k činu (Fedor Gál)
Výzva zajtrajškov (Martin Duřt)
Krátky dodatok (Fedor Gál)
Čo s tým? (Peter Pöthe)

KRÁTKA REFLEXIA NAMIESTO ZÁVERU (Pavol Frič)

POST SCRIPTUM (Martin Duřt, Pavol Frič, Fedor Gál, Juraj Mesík, Michal Postránecký, Peter Pöthe)

POZNÁMKY Obchodné podmienky
Ďalšie informácie
Typ produktu brožúra
Počet strán 72
Formát A5

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Google reCAPTCHA

Ďalšie informácie

Typ produktu brožúra
Počet strán 72
Formát A5