Články

Nominant na Nobelovu cenu sa stretol so zástupcami RAABE

Nominant na Nobelovu cenu sa stretol so zástupcami RAABE
Pri príležitosti Svetového dňa proti rakovine (4.2.) a 25. výročia vzniku Nadácie Výskum rakoviny v januári na pôde Slovenskej akadémie vied (SAV) prednášal nominant na Templetonovu cenu a Nobelovu cenu za mier v roku 2018, profesor edukačnej psychológie na Wisconsin-Madison University Robert Enright. Pri tejto príležitosti sa stretol aj so zástupcami odborného nakladateľstva RAABE Slovensko, ktoré v roku 2016 vydalo slovenský preklad jeho knihy Rozhodni sa odpustiť.

Téma odpustenia odznela aj v rámci prednášok na pôde SAV. Profesor Robert D. Enright hovoril o odpustení u onkologických pacientov či zmysle života v kontexte zvládania onkologického ochorenia. Nezabudol pritom spomenúť aj slovenský preklad svojej knihy Rozhodni sa odpustiť, ktorá je považovaná za prvý vedecky podložený program na odpustenie v USA a manuál pre všetkých, ktorých v živote niekto zranil a teraz trpia hnevom, depresiou a zatrpknutosťou. 

O tom, že ide o vedecky podloženú teóriu svedčí aj fakt, že originál knihy bol vydaný Americkou psychologickou asociáciou. Program odpustenia je v západných krajinách často využívaný aj ako „podporná liečba“ pri pacientoch trpiacich rozličnými civilizačnými ochoreniami, ale samozrejme nielen pre nich.

Robert D. Enright vo svojej knihe ukazuje, ako môže odpustenie zredukovať úzkosti a depresiu a rozvinúť sebaúctu a nádej. Kniha demonštruje, ako vhodné odpustenie pomôže najmä človeku, ktorý odpustí. Je plná múdrosti a láskavého povzbudenia, keď vedie čitateľa na ceste pokoja a povzbudzuje ho, aby sa konfrontoval s vlastným hnevom, uvoľnil svoju bolesť, daroval dar odpustenia a získal tak späť svoj život.


Počas stretnutia so zástupcami RAABE, prof. Enright podpísal niekoľko výtlačkov knihy Rozhodni sa odpustiť, ktoré teraz budú môcť získať exkluzívne aj slovenskí čitatelia. A tiež odpovedal na naše zvedavé otázky

VIAC O KNIHE SA DOZVIETE TU.
KNIHU AJ S PODPISOM AUTORA môžete získať TU, ale POZOR! počet je limitovaný.