Články

Čaká vás tento rok maturita z angličtiny alebo nemčiny? Toto vás bude zaujímať!

Čaká vás tento rok maturita z angličtiny alebo nemčiny? Toto vás bude zaujímať!

Dejiny, geografia, politika, umenie, literatúra, pamätihodnoti, kultúra, ale aj hospodárstvo, gramatika... Dá sa vôbec toto všetko obsiahnuť v príprave na skúšku dospelosti z angličtiny a nemčiny? Dá!


Tohtoroční maturanti majú šťastie! V odbornom nakladateľstve RAABE práve vyšla dvojica pomôcok, ktoré sumarizujú to najpodstatnejšie z reálií anglicky a nemecky hovoriacich krajín – Typicky po anglicky a Typicky po nemecky.

Samozrejme, že nielen maturanti, ale všetci, ktorí si chcú na jazykovej úrovni A2 – B2 prehĺbiť svoje vedomosti z jazykov, majú teraz k dispozícii až 20 tém s množstvom praktických a poučných cvičení.
„Môžu si otestovať svoje vedomosti z reálií anglicky aj nemecky hovoriacich krajín a získať veľa nových informácií nielen o ich jazyku, ale aj kultúre, geografii, dejinách, kuchyni, cestovaní, športe, nakupovaní... V Typicky po anglicky si čitatelia prehĺbia svoje vedomosti o Veľkej Británii, Írsku a Škótsku, v Typicky po nemecky zase o Nemecku, Rakúsku a Švajčiarsku. Knižky však okrem toho prinášajú aj mnoho ďalších zaujímavých, nevšedných a kurióznych informácií. Každá z 20 tém má svoje motto, či už ide o mesto, región alebo kultúru," predstavila novinky, ktoré v RAABE vychádzajú pod značkou PONS Mgr. Mira Schrimpelová, konateľka RAABE Slovensko.

V rámci každej témy nájdu čitatelia vždy štyri podtémy, ktoré sú farebne rozlíšené:

Človek & príroda: dejiny, geografia, politika, hospodárstvo atď.
Kultúra & cestovanie: umenie, literatúra, pamätihodnosti atď.
Jazyk & iné: jazyk, komunikácia, humor, recepty atď.
Hádanky & hlavolamy: jazykové a kultúrne hádanky

Typicky po ANGLICKYTypicky po NEMECKY

PONS novinky RAABE slávnostne pokrstilo symbolicky 26. septembra – na Európsky deň jazykov. Stalo sa tak v príjemnej atmosfére kníhkupectva Panta Rhei a za prítomnosti oboch tvárí PONS – Zuzany Vačkovej a Karin Haydu. Zeleným čajom najnovšie tituly PONS pokrstila a veľa úspešných študentov obom knižkám zaželala speváčka Celeste Buckingham.

Fotogalériu z celodennej akcie v Panta Rhei nájdete TU.

Viac produktov PONS nájdete TU.