Články

Knihy sa opäť vracajú do škôl. RAABE je opäť pri tom

Knihy sa opäť vracajú do škôl. RAABE je opäť pri tom
Mladí čitatelia sa môžu opäť zapojiť do obľúbenej súťaže „Vráťme knihy do škôl“, ktorú dlhodobo podporuje aj odborné nakladateľstvo RAABE Slovensko. 


Čitatelia z materských, základných a stredných škôl tak môžu svoje práce posielať do 6. ročníka súťaže až do konca marca 2017. Súťaž spoločne organizujú Bratislavský samosprávny kraj, ABCknihy.sk a vydavateľstvá IKAR a RAABE. Hlavným cieľom projektu je podpora čítania u detí a mládeže a vzbudenie ich záujmu o literatúru.

V termíne od 1. februára do 31. marca 2017 tak môžu mladí čitatelia z materských, základných a stredných škôl posielať krátky text o prečítanej knihe, ktorú si sami zvolili. Stačí v texte objasniť dôvody, pre ktoré si vybrali konkrétnu knihu a popísať čo im dielo prinieslo. Škôlkari nakreslia obrázok na základe učiteľom alebo inou osobou prečítaného textu. Žiaci I. stupňa základných škôl môžu poslať buď text, obrázok, alebo oboje.

Víťazi budú vyžrebovaní z príspevkov od čítajúcich detí a mládeže a to v jednotlivých kategóriách, pre ktorých je pripravených viac ako 60 cien. Mladí čitatelia budú súťažiť o elektronické čítačky, balíčky kníh, ale aj o výlet do Bruselu. Najaktívnejšia škola získa odborné publikácie od vydavateľstva RAABE. Ocenení budú aj tzv. Knižní anjeli, ktorí vedú mládež k literatúre. Na túto cenu navrhujú študenti knihovníka, učiteľa slovenského jazyka či vychovávateľa, ktorý u žiakov podporuje záujem o čítanie.

Do súťaže sa možno zapojiť na webovej stránke www.vratmeknihydoskol.sk, kde sú uvedené aj podrobné informácie a pravidlá.