Články

Nenechajte si ujsť: Učiteľ nie je Google2 – môže, ale nemusí vedieť všetko

Nenechajte si ujsť: Učiteľ nie je Google2 – môže, ale nemusí vedieť všetko

Účasť viac ako 350 učiteľov a riaditeľov materských, základných, stredných škôl, bohatý odborný program, zahraniční prednášajúci z Nového Zélandu, Nemecka a Česka, viac ako 25 renomovaných slovenských lektorov, účasť zástupcov MŠVVaŠ SR, priamo riadených a profesijných organizácií z oblasti školstva. Také sú hlavné charakteristiky už 4. ročníka medzinárodnej odbornej konferencie pre pedagógov, ktorú organizuje odborné nakladateľstvo RAABE v Bratislave v dňoch 4. – 5. júna 2015 v Hoteli Saffron ****.,,V snahe zostať konkurencieschopnými v medzinárodnom meradle, budeme musieť byť aj my na Slovensku schopní spoľahnúť sa na ľudí, ktorí sú dobre vzdelaní, dobre informovaní a výborne vyškolení. K tomu však potrebujeme v prvom rade pedagógov s takýmito prívlastkami. Priali by sme si, aby to boli práve učitelia, ktorí sa nezľaknú svojich vízií, koncepcií rozvoja a nájdu aj odvahu a odhodlanie ich realizovať. Záleží nám na slovenskom školstve, na postavení učiteľov, na gramotnosti detí, na záujme rodičov, na našej budúcnosti. Robíme všetko pre to, aby sa naše deti mohli učiť z kvalitných materiálov, sprevádzal ich motivovaný učiteľ a viedol sebaistý riaditeľ školy. Sme presvedčení, že riaditeľom škôl i učiteľom máme čo ponúknuť, a práve s týmto zámerom organizujeme už po štvrtý raz medzinárodnú odbornú konferenciu pre pedagógov," predstavila zámery konferencie Monika Oravská, riaditeľka nakladateľstva Raabe Slovensko.

Program konferencie je zameraný na všetky stupne škôl a je určený riaditeľom, učiteľom, špeciálnym pedagógom aj výchovným poradcom. Na dvojdňovom podujatí sa účastníci stretnú s odborníkmi z Nového Zélandu, Nemecka, Čiech a zo Slovenska. Program je rozdelený do 4 sekcií – hlavné referáty (prednášky), semináre, workshopy a okrúhle stoly. Každý z účastníkov konferencie má takto možnosť postaviť si svoj vlastný program, presne šitý na mieru jeho záujmom a potrebám. Príjemnú atmosféru vytvoria známi moderátori a účastníkov čaká aj zaujímavý večerný program. Súčasťou programu bude tiež slávnostný krst jedinečnej knihy, ktorá sa vďaka slovenskému RAABE dostane na náš knižný trh. „Veríme, že pedagógovia počas konferencie strávia dva príjemné a inšpirujúce dni a využijú túto príležitosť nielen na načerpanie nových informácií o trendoch v zahraničí, ale aj na diskusiu a výmenu názorov s kolegami," povedala Monika Oravská.

učiteľPozrite si program konferencie Učiteľ nie je Google2 – môže, ale nemusí vedieť všetko.

Z tematických celkov vyberáme:
• procesy učenia a učenia sa (praktické riešenia modelových situácií v práci učiteľa, jeho príprava na vyučovanie),
• kvalita školy (rôzne pohľady na posudzovanie školy a jej dôsledky),
• vzdelávanie pre budúcnosť (podoby obsahov vzdelávania: štandardy a osnovy v súčasnosti a ich vplyv na budúcnosť).

Program:
4. 6. 2015
hlavné prednášky (spoločné pre všetkých)
semináre, workshopy, okrúhle stoly (na výber zo širokej ponuky tém)
spoločenský večer

5. 6. 2015
semináre, workshopy, okrúhle stoly (na výber zo širokej ponuky tém)
slávnostné ukončenie, tombola

Záujemcovia z radov pedagógov sa na konferenciu môžu prihlásiť TU:
prihlásiť sa so zľavou
Dôležité! Do konca apríla je možné prihlásiť sa na konferenciu Učiteľ nie je Google2 – môže, ale nemusí vedieť všetko, za zvýhodnený poplatok iba 45 €.

Kedy a kde:
Medzinárodná odborná RAABE konferencia Učiteľ nie je Google2 – môže, ale nemusí vedieť všetko sa uskutoční v dňoch 4. – 5. 6. 2014 v Hoteli Saffron**** v Bratislave.

Ak ste sa ešte RAABE konferencie nezúčastnili, alebo si chcete zaspomínať, nahliadnite, čo všetko sa udialo v rámci minuloročného programu a pozrite si FOTOGALÉRIU z medzinárodnej odbornej konferencie Učiteľ nie je Google - nemôže ani nemusí vedieť všetko, ktorá sa konala 5. - 6. 6. 2014 v Hoteli Saffron v Bratislave.

Ste zvedaví, aká bola spokojnosť účastníkov? Pozrite si ich OHLASY.
Pozrite si videozáznam z minuloročnej konferencie.

Informácie o pripravovanej konferencii priebežne aktualizujeme. Sledujte aktuality na portáloch www.raabe.sk a www.skolskyportal.sk, alebo naše FB profily. Buďte včas informovaní!

Partneri konferencie

volkswagen nadacia taba SLNIEČKO - cestovná kancelária
SMART APM Hotel Plejsy PMS Delta
Hotel Tatra Kvetinárstvo Orchidea Hotel rysy
EduJobs Slovenský filmový ústav Olajos
Créme de la créme

Mediálni partneri

RTVS Rádio Slovensko Rádio Regina
TASR Školský servis .týždeň
Rodinka Mama a ja Adamko
FNPV Rodina a škola Pán učiteľ
ZUCH - Dnešná škola

Predškolská výchova

Školský portál