Články

RAABE pre deti v detských domovoch

RAABE pre deti v detských domovoch

Benefičný koncert Úsmevu ako dar nemohol chýbať ani počas týchto Vianoc na televíznych obrazovkách. „Tento koncert je 33. ročník, je najstarší v tejto časti strednej Európy, ktorý poukázal na problematiku detí z detských domovov, a veľmi som na to hrdý, že celé to inicioval chlapec, ktorý vyrástol v detskom domove,“ uviedol predseda spoločnosti Úsmev ako dar Jozef Mikloško. My v RAABE sme hrdí na to, že sme mohli byť aj tento rok pri tom.


Na podujatí sa tradične zúčastňuje takmer tisícka detí, ktoré pricestujú z rôznych kútov Slovenska. Tohtoročný program koncertu, ktorý televíznym divákom vždy na Štedrý deň pripomína osudy detí žijúcich v detských domovoch a náhradných rodinách, priniesol vystúpenia Adama Ďuricu, Martina Haricha, Petra Cmoríka, The Pastels. Deti a diváci sa tešili aj z Laciho Strika, skupiny Fragile, Celeste Buckingham, Katky Hasprovej, Dominiky Mirgovej, Petra Lipu, Mira Jaroša či Mika Spirita.

„Špecifické pre tento koncert je, že v ňom vystupujú aj deti z domovov, snažíme sa ukázať, že sú rovnaké ako ostatné deti, aj keď ich oco s mamou neboli ako ostatní rodičia," poznamenal Jozef Mikloško k podujatiu, ktoré prostredníctvom dokrútok poukazuje aj na riešenia, akými sa dá domovákom pomôcť. „Chceme ukázať, ako fungujú, kam sa posunuli po odchode z detského domova, sú tam úspešní bývalí domováci, ktorí sa veľmi ľahko a rýchlo etablovali do bežného prostredia," dodal režisér Richard Raiman.

Koncert sa uskutočnil 9. decembra o 16.00 h v bratislavskej Incheba Expo Aréne, na Štedrý deň ho odvysielala verejnoprávna Jednotka. Diváci tak mohli deti podporiť formou sms. Vyzbierané prostriedky budú použité na rozvojové a vzdelávacie projekty pre deti z detských domovov, náhradných a ohrozených rodín.

úsmev ako dar

Každoročne tento projekt podporuje množstvo partnerov z podnikateľského prostredia. Medzi nimi nemôže chýbať ani odborné nakladateľstvo Dr. Josef RAABE, ktoré pravidelne už niekoľko rokov venuje deťom v detských domovoch učebné materiály, pracovné zošity, a pre učiteľov metodické príručky.

Ďakujeme, že sme mohli byť pritom.