Články

Školský portál je vďaka novej mobilnej aplikácii prístupnejší

Školský portál je vďaka novej mobilnej aplikácii prístupnejší

Najväčší komunitný portál pre učiteľov a riaditeľov škôl s názvom Školský portál prináša všetkým svojim prihláseným používateľom aktuality z oblasti školstva, aktivity na bezplatné stiahnutie, fórum s možnosťou spýtať sa odborníkov, súťaže o praktické učebné pomôcky a veľa ďalších možností. Aby bol Školský portál ešte dostupnejší, prichádza s mobilnou aplikáciou.


Školský portál jedným klikom

Aplikácia Školský portál je bezplatne dostupná na stiahnutie pre používateľov mobilných telefónov a tabletov, ktoré využívajú operačný systém Android a iOS v online obchodoch Google Play, resp. App Store.

Pri vyhľadávaní aplikácie je potrebné zadať jej názov s diakritikou, teda Školský portál. „Jej nainštalovanie je rýchle a bezproblémové, určite nie je potrebné obávať sa veľkosti aplikácie, nakoľko má po nainštalovaní iba niečo vyše 8 MB, čo je v porovnaní s väčšinou iných aplikácií zanedbateľná hodnota,“ ubezpečuje technický správca Školského portálu Mgr. Peter Sülei.

Dostupné je všetko, a to rýchlo a pohodlne

„Aplikácia Školský portál neukracuje používateľa o nič z plného obsahu webovej stránky Školského portálu. Po prihlásení sa je možné prečítať si všetky aktuálne aj odborné články a sťahovať si aktivity priamo do zariadenia, v ktorom je aplikácia otvorená,“ približuje novinku Ing. Róbert Chudý z tímu Školského portálu.

Ako dopĺňa Peter Sülei: „Aplikácia umožňuje prístup k celému obsahu webovej stránky jediným kliknutím na ikonu aplikácie v menu zariadenia, ktoré má používateľ pri sebe. Nemusí zapínať stolový počítač, notebook, ani si stránku vyhľadávať v prehliadači a písať jej webovú adresu v mobilnom telefóne. Aplikácia používateľovi sprístupňuje všetky sekcie Školského portálu pohodlne a rýchlo priamo z mobilného zariadenia pripojeného na internet.“

SP

V prípade akýchkoľvek problémov s vyhľadávaním, inštalovaním alebo funkčnosťou aplikácie Školský portál môžete kedykoľvek požiadať o podporu na e-mailovej adrese info@skolskyportal.sk.