Články

Hľadáte doplnkovú aktivitu k vyučovaniu? Radi by ste pritiahli žiakov ku knihám? Poradíme vám!

Hľadáte doplnkovú aktivitu k vyučovaniu? Radi by ste pritiahli žiakov ku knihám? Poradíme vám!
Ak vás nebaví so žiakmi čítať len príbehy z čítanky a hľadáte doplnkové texty, ktoré by umožňovali rozvíjať u žiakov prvého stupňa čitateľskú gramotnosť hravou formou, čo takto vyskúšať súťaž pre celé triedy? Práve prebieha prihlasovanie do čitateľsko-výtvarnej súťaže Čitateľský oriešok 3!

Poďte s nami súťažiť!
Nový školský rok sa už naplno rozbehol a na prvom stupni sa žiaci zdokonaľujú v písaní, počítaní a veľmi podstatnom čítaní. Určite dobre viete, že čítať nestačí, dôležité je prečítaný text pochopiť a ďalej s informáciami pracovať. Preto nakladateľstvo RAABE Slovensko už tretí rok organizuje čitateľsko-výtvarnú súťaž pre druhákov, tretiakov a štvrtákov na základných školách. Už viac ako 13 000 prihlásených žiakov sa teší na pútavé príbehy a kreslenie výkresu, ktoré sú pre nich pripravené!

A čo vy, už ste sa prihlásili?
Cieľom súťaže je rozvíjať čitateľskú gramotnosť a fantáziu žiakov, ich pozitívny vzťah ku knihám a tvorivosť pri vytváraní kresby. Zo súťaže sa teší aj milovníčka dobrých kníh, Adela Banášová, ktorá ako tvár tohtoročnej súťaže vyzýva všetkých, aby sa pripojili – či už sú to učitelia, ktorí môžu žiakom obohatiť hodiny alebo rodičia, ktorí môžu deťom zabezpečiť aktivitu na jesenné podvečery!
„Sme veľmi radi, že už k dnešnému dňu sme prekročili hranicu 13 000 žiakov – počet minuloročných súťažiach," povedala Mgr. Mira Schrimpelová, konateľka RAABE Slovensko. Ako dodala: „Čas na prihlásenie do súťaže sa pomaly kráti, stále nám však zostávajú takmer štyri týždne, kedy bude otvorená registrácia pre súťažiacich. Prihlásiť sa môžu celé triedy, ale aj jednotliví žiaci pomocou svojich rodičov až do 15. novembra 2016."

adelaPo tomto dátume budú pre účastníkov na internetovej stránke zverejnené dva pútavé príbehy z pracovných zošitov Tajomstvá sveta, ktoré by mali žiaci prečítať a následne odpovedať na kontrolné otázky, či prečítanému textu aj porozumeli. Tým sa však zábava nekončí. Do januára musia žiaci zapojiť svoju fantáziu spolu s tvorivosťou a dva prečítané príbehy premeniť do podoby jedného jedinečného výkresu!

Viac informácií nájdete TU.

Vo februári a marci 2017 bude prebiehať hlasovanie žiakov, rodičov, učiteľov a širokej verejnosti za najkrajšie kresby.

Na víťazov v jednotlivých kategóriách sa už teší Adela Banášová, ktorá sa zúčastní slávnostného vyhlásenia výsledkov, kde osobne odovzdá ceny pre tých najlepších, ktorí sa prelúskali príbehmi a prejavili svoju fantáziu a tvorivého ducha pri spracovaní súťažného výkresu.

Máte záujem prihlásiť sa do súťaže alebo získať viac informácií?

Všetko potrebné nájdete TU.