Články

Krst svetovo uznávanej učebnice EKONÓMIE V 31 hodinách

Krst svetovo uznávanej učebnice EKONÓMIE V 31 hodinách
Pri príležitosti slávnostného vyhodnotenia celoslovenskej súťaže EKONOMICKÁ OLYMPIÁDA, učebnicové vydavateľstvo EXPOL PEDAGOGIKA v spolupráci s Inštitútom ekonomických a spoločenských analýz (INESS) uskutočnili krst dlho očakávanej novinky Ekonómie v 31 hodinách.

„Nedostatok kvalitných učebníc je fakt, ktorý sa snažíme nivelizovať, a to je hlavný dôvod, prečo sme vydali Ekonómiu v 31 hodinách.“ Takto otvorila svoj príhovor Mgr. Mira Bianchi Schrimpelová, konateľka vydavateľstva EXPOL PEDAGOGIKA.Viac informácii o novej učebnici nájdete na webovej stránke www.expolpedagogika.sk.

Učebnica je jediným aktuálnym dielom zameraným na rozvíjanie ekonomického myslenia žiakov stredných škôl. Slovami krstného otca, slovenského ekonóma a bývalého ministra financií SR Ing. Ivana Mikloša: ide o učebnicu, ktorá chýbala na našom trhu.

„Táto učebnica je typickým príkladom toho, ako by sa malo učiť. Nie po „starom“, mechanickým memorovaním a „nalievaním“ informácií do hláv, ale rozmýšľaním o problémoch a využívaním rôznych techník učenia sa. Čím viac a hlbších znalostí o ekonómii bude, tým bude menej priestoru pre demagógiu a populizmus, tým bude menšie riziko, že nebudeme ako krajina úspešní, tým pádom bude väčšia šanca, že na Slovensku sa bude žiť lepšie,“ povedal Ing. Ivan Mikloš, slovenský ekonóm a bývalý minister financií SR.

„Učebnicu sme krstili vodou. Prečo vodou? Pretože voda je čím ďalej, aj keď si to neuvedomujeme, tým viac nedostatkovou komoditou,“ popísala samotný krst Mgr. Mira Bianchi Schrimpelová. Ako dodala: „Je nesmierne dôležité podporovať vývoj a zlepšovanie vzdelávania na Slovensku. Zavedenie svetovo uznávaných učebníc do slovenských škôl je ďalším krokom k lepšiemu vzdelávaniu a dosiahnutiu vyššej úrovne školstva aj v našich podmienkach,“ povedala o novej učebnici, ktorú v Litve aktuálne používa viac ako 80 % žiakov, Mgr. Mira Bianchi Schrimpelová, konateľka vydavateľstva EXPOL PEDAGOGIKA.

Autormi jedinej aktuálnej učebnice, zameranej na rozvíjanie ekonomického myslenia žiakov stredných škôl sú poprední ekonomickí analytici z Litvy – Žilvinas Šilėnas a Marija Vyšniauskaitė. Marija nedávno zavítala na Slovensko a v rámci programu 8. ročníka medzinárodnej odbornej konferencie Učiteľ nie je Google 6 predstavila učebnicu priamo pred 500 učiteľmi. 

Viac informácií o učebnici nájdete tu.