Články

Školy zásobte sa knihami v cudzom jazyku!

Školy zásobte sa knihami v cudzom jazyku!
Práve teraz môžete využiť mimoriadnu akciu, ktorú pre vás pripravilo odborné nakladateľstvo Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o. s edíciou cudzojazyčnej literatúry LIBRE, ktorá je dobrou príležitosťou pre študentov, aby mohli neustále posúvať svoje hranice v oblasti jazykového vzdelávania. 

Čítanie v cudzom jazyku podporuje správne čitateľské návyky. 

Porozumenie textu je základ: Keď čítame knihu máme reálny záujem na tom, aby sme príbehu porozumeli. Pri čítaní v cudzom jazyku to nemusí byť vždy jednoduché. Čitateľov môže odradiť neznámy text alebo zložitá štylistika. Čo urobiť, aby sa to nestalo? Riešenie je správna cudzojazyčná literatúra.

Dobrý výber je dôležitý: Na základe skúseností sa odporúča začať práve krátkymi obľúbenými príbehmi, ktoré boli špeciálne prispôsobené pre čítanie v cudzom jazyku. Takéto knihy sa čítajú pomerne rýchlo a sú jednoduché pre porozumenie aj u začiatočníkov. Ideálne je keď, si môže čitateľ pri výbere knihy vybrať z viacerých úrovní jazykovej náročnosti.


Gramatika a slovná zásoba na prvom mieste: V adaptovaných dielach cudzojazyčnej beletrie je text vystavaný tak, aby sa mohli čitatelia postupne oboznámiť aj so slovnou zásobou, ktorú ešte nepoznajú. Tie isté slovíčka sa potom v knihe zopakujú niekoľkokrát, aby si ich študent dobre zapamätal. Prostredníctvom cudzojazyčnej beletrie čitateľ ľahko príde na to s čím má ešte v gramatike jazyka rezervy, čo sa potrebuje doučiť a aké chyby robí. 


 • Celkový dojem z knihy ovplyvňuje aj grafika: Knihy s atraktívnym vizuálnym spracovaním sú navyše veľkou motiváciou pre malých i veľkých. Ilustrácie, kresby či mapy môžu pomôcť porozumieť aj ťažším slovám či udalostiam v príbehu. 


Štúdium jazykov a čítanie patria k sebe:  Výskum ukazuje, že pravidelné čítanie v cudzom jazyku má za následok rýchlejšie a plynulejšie čítanie. Pomáha naučiť sa používať jazyk prirodzene automaticky. Čítanie tiež pomáha podporiť schopnosť písať v cudzom jazyku a čo je dôležité, študenti, ktorí pracujú s interaktívnou pomôckou získavajú pozitívny postoj k cudzím jazykom vo všeobecnosti. 


LIBRE – Cudzojazyčná beletria

Najväčšia edícia cudzojazyčnej beletrie LIBRE predstavuje takmer 200 adaptovaných diel velikánov svetovej literatúry pre malých i veľkých čitateľov, ktorí si môžu vybrať z kníh v piatich jazykoch a siedmich stupňoch jazykovej náročnosti. Každé z diel je zamerané na rozvíjanie čitateľskej gramotnosti, precvičovanie istej gramatiky či na obohatenie slovnej zásoby. V katalógu cudzojazyčnej literatúry LIBRE nájdete napríklad  známe Shakespearovské diela a ďalšie skvosty literatúry: David Copperfield, Búrlivé výšiny, Rozum a cit alebo aj nemenej slávne sci-fi diela Frankenstein a Drakula (16+). Menší čitatelia vo veku 5 až 10 rokov sa potešia pútavým spracovaním obľúbených príbehov (napr. Malý princ, Peter Pán, Kniha džungle, Čarodejník z krajiny OZ, Alica v Krajine zázrakov). Dospievajúci tínedžeri (11-16 rokov) sa zas s pomocou beletrie LIBRE ľahko vcítia do úloh veľkých románových hrdinov a hrdiniek  (Zorro či Robin Hood, Anna zo Zeleného domu, Jana Eyrova). A to je len malá ochutnávka z nášho výberu. 


Pridaná hodnota LIBRE

Vo vnútri každého vydania nájde čitateľ priložené audio CD, kde si môže vypočuť príbeh z knihy vo vybranom cudzom jazyku. Pridanou hodnotou našich adaptácií sú aj praktické cvičenia, kde si môže čitateľ overiť to, či konkrétnemu príbehu v cudzom jazyku porozumel. Aj takýmto spôsobom môže ďalej rozvíjať svoje jazykové schopnosti. 


AKTUÁLNA AKCIA PRE ŠKOLY!


Teraz si môžete nakúpiť knižné diela cudzojazyčnej beletrie LIBRE za zvýhodnených podmienok. Stačí, ak vaša škola objedná 20 titulov z edície LIBRE a ďalších 10 ks k ním môže dostať podľa vlastného výberu úplne zadarmo.


Školy si môžu tituly objednávať tu