Články

TIP: Pozvánka na prednášku o vzdelávaní

TIP: Pozvánka na prednášku o vzdelávaní
Odborné nakladateľstvo RAABE Slovensko podporilo organizáciu prednášky s názvom Prečo chceme viac tituly než vedomosti, ktorú organizuje INESS – Inštitút ekonomických a spoločenských analýz.

Pozvanie INESS prijal svetoznámy profesor ekonómie Bryan Caplan. Prednáška sa uskutoční 22. marca 2022 o 17:30 v hoteli Crowne Plaza v Bratislave. Tlmočenie bude zabezpečené.


Vstup je voľný, ale kapacita je limitovaná, potrebná je preto rezervácia miesta. Rezervujte si miesto tu: https://tinyurl.com/ycxvtrj3


Kto je Bryan Caplan?

Bryan Caplan je profesor ekonómie, ktorý publikuje v najprestížnejších vedeckých časopisoch a zároveň píše knihy, ktoré sa stali bestsellermi. Za týmto úspechom nepochybne stojí okrem jeho erudovanosti aj spôsob, ktorým si vyberá témy svojho výskumu.

Témy, ktoré rieši sú vždy vysoko relevantné pre fungovanie spoločnosti a zároveň má väčšina ľudí na ne skreslený názor. Napísal knihy o tom, prečo ľudia preceňujú náklady a podhodnocujú benefity rodičovstva (Sebecké dôvody, prečo mať viac detí), prečo v demokraciách víťazia demagogické návrhy a politiky (Mýtus racionálneho voliča), prečo je vyššie školstvo hlavne o tituloch a menej o vzdelávaní (Proces proti vzdelávaniu: Prečo je školstvo stratou času a peňazí), alebo o tom, ako imigrácia môže zdvojnásobiť HDP zeme (Otvorené hranice, etika a ekonómia migrácie).

Momentálne sa do hĺbky venuje témam generačnej chudoby a reguláciám výstavby, ktoré predražujú nehnuteľnosti. Okrem tejto širokej palety tém je Bryan Caplan aj otcom 4 detí, z ktorých polovicu doma vzdelával v rámci homeschoolingu.


Vypočujte si podcast Ing. Róberta Chovanculiaka, Ph.D., analytika INESS, v ktorom predstavuje Bryana Caplana.