Články

Učiteľ nie je Google 2 – nielen odborne, ale aj zábavne

Učiteľ nie je Google 2 – nielen odborne, ale aj zábavne

Medzinárodná konferencia Učiteľ nie je Google 2 – to nie je len odborný program na aktuálne témy: procesy učenia a učenia sa, kvalita školy, či vzdelávania pre budúcnosť.  Toto podujatie je tiež charakteristické bohatým sprievodným program. Čo sme tento rok pripravili pre pedagógov z celého Slovenska?


V rámci slávnostného večerného rautu sa účastníci konferencie môžu tešiť na dvojicu šarmantných dám Elenu Vacvalovú a Oľgu Feldekovú, ktoré ich budú sprevádzať celým programom. Okrem kultúrneho vyžitia a chutného pohostenia, ktoré sú na RAABE konferenciách už samozrejmosťou, sa môžu pedagógovia tešiť aj na slávnostný krst novinky z dielne nakladateľstva RAABE. Je ňou naozaj výnimočná a doteraz v tejto podobe nezverejnená Didaktika matematiky I. od britských autorov Anne a Len Frobisherovcov.
Novinkou bude tento rok aj Filmová slučka – Škola a učiteľ vo filme, keď prostredníctvom premietania archívnych filmov účastníkom priblížime, ako vyzerala škola v rokoch nedávno minulých. Účastníci sa budú môcť presvedčiť, že problémy škôl a učiteľov sa časom veľmi nemenia, mení sa len pohľad na ne.
V rámci tejto Filmovej slučky si môžete pozrieť filmy:
1. Školy 1966
2. Mnoho detí, málo škôl 1961
3. Škola na horách...
4. Školy v prírode
5. Príkladný učiteľ Ján Roman
6. Vzorný učiteľ
7. Vzorná učiteľka súdružka Praženková
8. Deti IX. triedy v Dolných Krškanoch
9. Príprava na nový školský rok
10. Vitajte v škole
11. Učiteľka 1955

moderatorky moderatorky2 moderatorky3

Dvojica dám Elena Vacvalová a Oľga Feldeková minulý rok na konferencii Učiteľ nie je Google vystúpili na pódium a slávnostne pokrstili novinku z dielne RAABE - Manažment školy. Tento rok sa ujmú role moderátoriek a prítomných pedagógov budú sprevádzať celým večerným programom.

Didaktika matematiky I.Novinka, ktorú tento rok na podiu pokrstíme, bude Didaktika matematiky I. od britských autorov Anne a Len Frobisherovcov, ktorí v nej zhrnuli svoje skúsenosti. Viete, ako rozvíjať u detí myslenie? Prečítajte si o novinke viac: http://www.raabe.sk/n/my-v-raabe-vieme-ako-ucit-matematiku

POZRITE SI ODBORNÝ PROGRAM S PRESNÝM ČASOVÝM HARMONOGRAMOM

PRIHLÁSTE SA NA KONFERENCIU TU.

Využite zľavu DVAJA za JEDEN

Partneri konferencie

volkswagen nadacia taba SLNIEČKO - cestovná kancelária
SMART APM Hotel Plejsy PMS Delta
Hotel Tatra Kvetinárstvo Orchidea Hotel rysy
EduJobs Slovenský filmový ústav Olajos
Créme de la créme

Mediálni partneri

RTVS Rádio Slovensko Rádio Regina
TASR Školský servis .týždeň
Rodinka Mama a ja Adamko
FNPV Rodina a škola Pán učiteľ
ZUCH - Dnešná škola

Predškolská výchova

Školský portál