Články

Nebojte sa konfliktov!

Nebojte sa konfliktov!
Koľkokrát sa vám stalo, že ste sa dostali do situácie, kedy ste  na konflikt zareagovali emotívne, a povedali ste si "Mal som reagovať inak". Často, keď si to povieme, je to už neskoro. Je možné naučiť sa na konflikty reagovať správne a vedieť ich zvládnuť tak, aby nás neovládali? S novou brožúrou KONFLIKTY V ŠKOLE to dokážete!


Odborné nakladateľstvo Dr. Josef RAABE Slovensko v týchto dňoch vydáva odbornú brožúru KONFLIKTY V ŠKOLE terapeutky a profesionálnej externej koučky Ing. Dr. Nory Laukovej, ktorá prináša návody, ako verbálne aj neverbálne reagovať a tak úspešne riešiť konfliktné situácie.


Špeciálne pre školy

Pridanou hodnotou je, že obsah brožúry je prispôsobený potrebám pedagógov a na prostredie školy. Odborná brožúra je sprievodcom a návodom na to, aby pedagógovia konfliktné situácie vznikajúce v školskom prostredí i mimo neho spoznali, identifikovali ich príčiny a osvojili si techniky, ako na ne správne reagovať. Každý návod začína opisom, ako ľudia zvyčajne reagujú v konflikte, nasleduje analýza tejto situácie a rozbor správania či konania. Skúsená autorka efektívne poradí, ako sa pedagógovia môžu uprostred konfliktu zastaviť a pripraviť si komunikačné stratégie so zameraním na dlhodobé ciele tak, aby nespustili kolotoč ďalších konfliktných reakcií a úspešne zvládli konflikty vo vzťahoch. Odborná brožúra:

  • Zoznamuje s problematikou konfliktov v škole na reálnych situáciách a v zásadných oblastiach, či už je to riešenie konfliktov a nadväzovanie vzťahovej stability a spolupráce medzi riaditeľom a učiteľom, učiteľmi navzájom, učiteľmi a rodičmi alebo žiakmi.
  • Obsahuje návrhy možných komunikačných neverbálnych aj verbálnych reakcií tak, aby osoba reagovala asertívne na rôzne typy ľudí, identifikovala príčiny vzniku konfliktu, aktívne izolovala ďalšie negatívne a manipulatívne konfliktné reakcie v eskalácii.
  • Všetky situácie vychádzajú z praxe a ponúkajú niekoľko jednoduchých základných pravidiel, ktoré sú praktickým sprievodcom pri riešení každodenných konfliktných situácií v škole a životným sprievodcom vytvárajúcim úspech v akýchkoľvek vzťahoch.


RAABE predstaví novinku Konflikty v škole už 7. júna 2018 v rámci 7. ročníka medzinárodnej odbornej konferencie Učiteľ nie je Google 5, ktorá sa bude konať v Hoteli SENEC v Senci. Na slávnostnom galavečeri sa za prítomnosti autorky uskutoční slávnostný krst a na nasledujúci deň je pre účastníkov konferencie pripravená autogramiáda.Kto je Nora Lauková?

Dlhé roky sa odborne venuje individuálnym tréningom ako trénerka a odborníčka v oblasti psychológie, vzdelávania dospelých, neverbálnej komunikácie a typológie. V oblasti neverbálnej komunikácie, zameranej na psychológiu v kriminológii a kriminalistike, ktorú študovala v Seattli v USA, má 25-ročné odborné skúsenosti a pravidelne sa jej venuje cez vzdelávanie, rozvojové programy, odborné terapeutické poradenstvo, projekty, profilácie, diagnostiky zamestnancov rôznych firiem a spoločností. Od roku 2016 je majiteľkou Top Školy reči tela a terapieTM, ktorú odborne a lektorsky zastrešuje. V súčasnosti pôsobí ako externá pedagogička pre oblasť neverbálnej komunikácie na Karlovej Univerzite v Prahe.

Na odbornej konferencii Učiteľ nie je Google 5 bude viesť workshop s názvom Manažment vytvárania vzťahov v škole: správne slová v správny čas.


Viac informácií o brožúre nájdete TU.