Staňte sa našimi fanúšikmi
Sledujte naše videá

Pozrite sa na naše ďalšie videá na našom youtube kanále.
Staňte sa našimi fanúšikmi
Staňte sa našimi fanúšikmi
Konferencia

7. ročník medzinárodnej odbornej konferencie Učiteľ nie je Google 5 je za nami. Ďakujeme všetkým, ktorí do Senca prišli a prejavili tak svoj záujem o kvalitné vzdelávanie. Ďakujeme všetkým partnerom aj médiám, že naše podujatie aj tento rok podporili.


Viac informácií nájdete TU.

Fotografie z konferencie zverejníme už čoskoro!

Napíšte nám

Vyplňte kontaktný formulár.


Články

Nebojte sa konfliktov!

Nebojte sa konfliktov!
Koľkokrát sa vám stalo, že ste sa dostali do situácie, kedy ste  na konflikt zareagovali emotívne, a povedali ste si "Mal som reagovať inak". Často, keď si to povieme, je to už neskoro. Je možné naučiť sa na konflikty reagovať správne a vedieť ich zvládnuť tak, aby nás neovládali? S novou brožúrou KONFLIKTY V ŠKOLE to dokážete!


Odborné nakladateľstvo Dr. Josef RAABE Slovensko v týchto dňoch vydáva odbornú brožúru KONFLIKTY V ŠKOLE terapeutky a profesionálnej externej koučky Ing. Dr. Nory Laukovej, ktorá prináša návody, ako verbálne aj neverbálne reagovať a tak úspešne riešiť konfliktné situácie.


Špeciálne pre školy

Pridanou hodnotou je, že obsah brožúry je prispôsobený potrebám pedagógov a na prostredie školy. Odborná brožúra je sprievodcom a návodom na to, aby pedagógovia konfliktné situácie vznikajúce v školskom prostredí i mimo neho spoznali, identifikovali ich príčiny a osvojili si techniky, ako na ne správne reagovať. Každý návod začína opisom, ako ľudia zvyčajne reagujú v konflikte, nasleduje analýza tejto situácie a rozbor správania či konania. Skúsená autorka efektívne poradí, ako sa pedagógovia môžu uprostred konfliktu zastaviť a pripraviť si komunikačné stratégie so zameraním na dlhodobé ciele tak, aby nespustili kolotoč ďalších konfliktných reakcií a úspešne zvládli konflikty vo vzťahoch. Odborná brožúra:

  • Zoznamuje s problematikou konfliktov v škole na reálnych situáciách a v zásadných oblastiach, či už je to riešenie konfliktov a nadväzovanie vzťahovej stability a spolupráce medzi riaditeľom a učiteľom, učiteľmi navzájom, učiteľmi a rodičmi alebo žiakmi.
  • Obsahuje návrhy možných komunikačných neverbálnych aj verbálnych reakcií tak, aby osoba reagovala asertívne na rôzne typy ľudí, identifikovala príčiny vzniku konfliktu, aktívne izolovala ďalšie negatívne a manipulatívne konfliktné reakcie v eskalácii.
  • Všetky situácie vychádzajú z praxe a ponúkajú niekoľko jednoduchých základných pravidiel, ktoré sú praktickým sprievodcom pri riešení každodenných konfliktných situácií v škole a životným sprievodcom vytvárajúcim úspech v akýchkoľvek vzťahoch.


RAABE predstaví novinku Konflikty v škole už 7. júna 2018 v rámci 7. ročníka medzinárodnej odbornej konferencie Učiteľ nie je Google 5, ktorá sa bude konať v Hoteli SENEC v Senci. Na slávnostnom galavečeri sa za prítomnosti autorky uskutoční slávnostný krst a na nasledujúci deň je pre účastníkov konferencie pripravená autogramiáda.Kto je Nora Lauková?

Dlhé roky sa odborne venuje individuálnym tréningom ako trénerka a odborníčka v oblasti psychológie, vzdelávania dospelých, neverbálnej komunikácie a typológie. V oblasti neverbálnej komunikácie, zameranej na psychológiu v kriminológii a kriminalistike, ktorú študovala v Seattli v USA, má 25-ročné odborné skúsenosti a pravidelne sa jej venuje cez vzdelávanie, rozvojové programy, odborné terapeutické poradenstvo, projekty, profilácie, diagnostiky zamestnancov rôznych firiem a spoločností. Od roku 2016 je majiteľkou Top Školy reči tela a terapieTM, ktorú odborne a lektorsky zastrešuje. V súčasnosti pôsobí ako externá pedagogička pre oblasť neverbálnej komunikácie na Karlovej Univerzite v Prahe.

Na odbornej konferencii Učiteľ nie je Google 5 bude viesť workshop s názvom Manažment vytvárania vzťahov v škole: správne slová v správny čas.


Viac informácií o brožúre nájdete TU.