Články

RAABE mieri do všetkých domácností

RAABE mieri do všetkých domácností
 Nový Čas a odborné nakladateľstvo RAABE Slovensko prinášajú jedinečnú edíciu, ktorá precvičí vedomosti vašich ratolestí: Vyskladajte si sériu dvojknižiek pre školákov.


Malý formát, veľa vedomostí! Odborné nakladateľstvo RAABE prináša prostredníctvom denníka Nový Čas sériu vedomostných dvojknižiek pre všetkých škôlkarov aj školákov.

Každý pondelok v čase od 9. do 30. septembra 2019 nájdu čitatelia vložené v denníku Nový Čas dvojknižky užitočné pre všetkých školákov. Najmenšie deti si môžu skontrolovať svoje predmatematické zručnosti či rozvíjať jemnú motoriku kreslením, tí väčší si môžu ponamáhať rozum v hlavolamoch v angličtine aj nemčine. Praktické vybrané slová v tak trochu netradičnej grafickej podobe pomôžu každému školákovi a zopakovať si násobilku tiež nie je nikdy na škodu. Niečo pre seba si nájdu aj tí najväčší - poslednou zo série knižiek je výber testov zo slovenčiny a matematiky pre deviatakov. Pomôžu pripraviť sa na testovanie v poslednom ročníku základnej školy. 

Príručky ocenia nielen rodičia a deti, ale aj učitelia, ktorí budú môcť svojich žiakov aj pomocou nich pripravovať na vyučovanie.

„Veľmi sa tešíme zo spoločného projektu nakladateľstva RAABE Slovensko a denníka Nový čas, v rámci ktorého prinášame širokej verejnosti vedomostné knižky s naším obsahom. Snažili sme sa do série TO DÁŠ! vyberať z našich titulov tak, aby sme pokryli čo najširšie spektrum našej cieľovej skupiny. Od malých škôlkarov, ktorí si potrebujú precvičiť všetky svoje predškolské zručnosti, cez školákov, ktorých „trápia“ vybrané slová a násobilka, či Testovanie,  až po samoukov  cudzích jazykov, ktorí si chcú zábavnou formou precvičiť svoju slovnú zásobu v angličtine aj nemčine. Názov edície len podčiarkuje, že všetky z uvedených oblastí zvládnu školáci naozaj s ľahkosťou, stačí, ak si zvolia tie správne učebné pomôcky,“ povedala na margo spoločného projektu Mgr. Mira Bianchi Schrimpelová, konateľka nakladateľstva RAABE Slovensko.

Ako dodala: „Sme presvedčení, že aj takouto hravou formou prispejeme k tomu, že vybrané slová, ani testy z matematiky nebudú viac pre školákov strašiakom.“ 


Na čo sa môžete tešiť ?


 Vybrané slová + Cestovateľská násobilka

   

- S vybranými slovami pomôže pestré spracovanie.

- Malá násobilka zaujímavo spracovaná na tému cestovania, uvedených je množstvo príkladov od jednoduchších po zložitejšie.

9. 9. 2019

 

Hravolamy po anglicky + po nemecky

   

- Jednoduché hlavolamy, slovné prešmyčky, doplňovačky a skladačky pomôžu preveriť slovnú zásobu a spomenúť si aj na dávno zabudnuté slovíčka v oboch jazykoch.

16. 9. 2019

 

Bystrá makovička + KuliFerdo

   

- Zábavné a hravé aktivity. Dokresli, uhádni, doplň a vypočítaj!

- Kreslenie pre najmenších rozvíja grafomotoriku. Jednoduché a milé obrázky pre škôlkarov, ale aj prváčikov.

23. 9. 2019


Testovanie matematika + Testovanie slovenčina

   

- Obsahujú presne také isté typy úloh, aké sú používané v testovaní Monitor 9.

- Úlohy zamerané na to, čo podľa ostatných výsledkov robilo žiakom najväčšie problémy.

30. 9. 2019