Články

RAABE a EXPOL sa bavili s deťmi na Festíku

RAABE a EXPOL sa bavili s deťmi na Festíku
Uplynulý víkend sa v hlavnom meste na dostihovej dráhe konal najveselší detský festival FESTÍK 2019.

Návštevníci tohto podujatia mohli na jednom mieste vidieť hudobné vystúpenia najobľúbenejších hudobných interpretov detí, zabaviť sa na bohatých sprievodných aktivitách nielen pre najmenších a zároveň sa dozvedieť množstvo zaujímavých a užitočných informácií. 

Nechýbali tanečné animácie a športové aktivity pre deti, rôznorodé kreatívne, environmentálne a edukačné aktivity, zábavné atrakcie a súťaže, oddychové zóny so sedením a prístreškami, gastrozóny s ekologickým spracovaním odpadu a mnoho ďalších aktivít.

Podujatia sa po prvýkrát zúčastnili aj odborné nakladateľstvo RAABE a vydavateľstvo EXPOL PEDAGOGIKA, ktoré si pre návštevníkov spoločne pripravili zábavné edukačné aktivity so svojimi pracovnými zošitmi pre tých najmenších škôlkarov aj väčších školákov.

Rodičia a najmä deti si tak priamo na mieste mohli vyskúšať prácu s pracovnými zošitmi: Škôlkar, Kuliferdo, Bystrá makovička, Cestovateľská násobilka, Daj si čas, ale aj Zopakuj si slovenčinu alebo Testovanie.

Jedným z najvyhľadávanejších sa tento rok na Festíku stali zábavné aktivity na spoznávanie vesmírnych tajomstiev, ktoré RAABE vydalo v tomto roku pod názvom Letíme do vesmíru. Ide o príbeh malej Kamilky, ktorá vďaka zábavným aktivitám spolu so starým otcom objavuje ďaleký vesmír. 

Na Festíku sa tiež po prýkrát predstavili aj dve novinky: Kuliferdo – grafomotorika a Kuliferdo – jemná motorika a grafomotorika, ktoré sú určené pre najmenších škôlkarov na rozvoj grafomotorických zručností.


Veríme, že sa všetkým na Festíku a špeciálne v stánku u Bystrej makovičky páčilo!